PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Lekkoatletyka

Rewelacyjne występy UKS-u 12 Kalisz

2020-09-18 12:09:00

Wspaniale spisali się miotacze UKS 12 Kalisz podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16. Wszyscy zakończyli zawody z rekordami życiowymi.

Kolejny rewelacyjny start ma za sobą Zuzia Duster (2006 r.), która z tej imprezy przywiozła dwa medale. W jej koronnej konkurencji, czyli rzucie dyskiem, uzyskała kolejny niesamowity wynik 36,42 m zdobywając srebro i poprawiając "życiówkę"" o 144 cm. Jest to szósty wynik w Polsce U16, a zdecydowanie najlepszy w roczniku 2006. Zwyciężyła faworytka z Kołobrzegu 37,74 m, która rekord życiowy miała o 2 metry lepszy od Zuzi, ale jest o rok starsza.

W pchnięciu kulą Zuzia wywalczyła brąz, poprawiając rekord życiowy i pchając 10,25 m.

- W tych samych konkurencjach startowała Paulina Paceś (2005 r.). W rzucie dyskiem zajęła bardzo wysokie 5 miejsce uzyskując 25,94 m (PB), a w pchnięciu kulą była 6 z wynikiem 9,86 m. Paulina trenuje u nas dopiero od 4 miesięcy - informuje trener Marcin Małecki z UKS 12 Kalisz.

Znakomicie spisał się też Bartosz Przybylak (2006), który ustanowił dwa rekordy życiowe. W swojej koronnej konkurencji, czyli rzutem oszczepem uzyskał 30,50 m poprawiając "życiówkę" o prawie trzy metry. W rzucie dyskiem rzucił  26,39 m ustanawiając także swój rekord życiowy.

- Zuzia będzie reprezentowała klub UKS 12 Kalisz na Mistrzostwach Polski U16 w Słupsku. Jedzie tam po naukę, ma zobaczyć jak wygląda impreza mistrzowska. Ona jest o rok młodsza od rywalek, więc na pewno nie mamy presji na wynik tam, a jeśli coś przyjemnego z tego wyjdzie to będzie na nasz plus - kończy trener Małecki.

Kolejne rekordy życiowe w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zanotowały podopieczne trenera Pawła Wiśniewskiego.

Julia Goździewicz przebiegła 600 m w czasie 1.41.83, co dało zawodniczce 6 miejsce. Należy dodać, że rywalizacja w tej konkurencji stała na niesamowicie wysokim poziomie, a medalistki tej imprezy będą za 2 tygodnie ubiegać się o medale mistrzostw Polski. Natomiast Klaudia Antkowiak pokonała dystans 2000 m w czasie 7.39.14 i zajęła 8 lokatę.

Obie zawodniczki zdobyły punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, klasyfikowanym przez Ministerstwo Sportu.
Punkty zdobyli również podopieczni trenera Waldemara Olszyny. Mikołaj Wojtczak zajął 9 miejsce w biegu na 1000 m z czasem 3.05.43, a Ksawery Gomułka był 10 w biegu na 600 m z rezultatem 1.35.83.

Za dwa tygodnie w Słupsku odbędą się Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. O tym kto w nich wystartuje zadecyduje tegoroczny ranking wynikowy. Już dziś śmiało można powiedzieć, że kaliska ekipa będzie najliczniejsza w historii.