iKalisz.pl reklamy
Lekkoatletyka

Rewelacyjny występ Piotra Goździewicza w biało-czerwonych barwach

2022-08-08 08:08:00
Zdjęcie: M. Małecki

Tydzień temu Piotr zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski U23 przegrywając z Wojtkiem Marokiem. Ten medal dał kaliszaninowi (obecnie AZS-AWF Warszawa) powołanie do reprezentacji na mecz międzypaństwowy U23 (CZE-HUN-POL-SLO), który odbył się w piątek, w tak lubianym przez Piotra miejscu czyli węgierskim Gyor. To tam wywalczył tytuły Mistrza Europy EYOF (2017) oraz brązowy medal Mistrzostw Europy U18 (2018) . 


Kolejny już dziewiąty start Piotra w orzełkiem na piersi okazał się rewelacyjny. - Piotr wygrał swoją konkurencję posyłając kulę na 18,89 m PB, tym samym udowadniając, że tydzień wcześniej, to był tylko wypadek przy pracy. Konkurs w wykonaniu Piotra przebiegał pod jego dyktando. Dwukrotnie poprawiał swoją życiówkę nie dając szans rywalom na jakiekolwiek zagrożenie z ich strony, wygrywając ze znaczną przewagą - informuje trener Marcin Małecki UKS 12 Kalisz. 

Piotr został doceniony za swój wspaniały występ i za najwartościowszy wynik otrzymując możliwość odebrania nagrody dla zwycięskiego teamu. W tym meczu Polska reprezentacja okazała się zdecydowanie najlepsza (Polska 460,5 pkt., Czechy 415,5 pkt., Węgry 340 pkt.).

- Nie muszę pisać, że jestem mega dumny z Piotra. Całym teamem i klubem UKS 12 Kalisz kibicowaliśmy mu wirtualnie z obozu sportowego w Pogorzelicy. Dodatkowo bardzo fajna jest współpraca z trenerem reprezentacji bloku rzutów Maciejem Bukowieckim, który przesyłał mi na bieżąco pchnięcia Piotra, dzięki czemu mogłem mu pomagać, doradzać nie będąc na miejscu, co zaowocowało świetnym wynikiem - dodaje M. Małecki.
Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA KALISZ
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU