iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Rów remontowany, zbiornik budowany

2021-07-23 12:07:00

Zdjęcie: UM Kalisz
W wszystko to dzieje się w okolicy ulicy Rozwojowej w Kaliszu.

Trwa tam przebudowa rowu oraz budowa zbiornika wodnego, który będzie przystosowany do odbioru deszczówki z odcinka drogi krajowej nr 25.

 

- Aktywizujemy nowe tereny miasta pod inwestycje. Przy ulicy Rozwojowej trwa przebudowa rowu RC-1. Pozwoli to na odebranie wód opadowych, które pojawią się po zabudowaniu tego terenu. W ramach zadania przebudujemy istniejący rów na długości sześciuset metrów, powstanie też zbiornik regulujący strumień wód opadowych. Koszt zadania to 10 mln zł, z czego 7 mln pozyskaliśmy ze środków zewnętrznych - wylicza prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.

 

W ramach zadania w dolnym odcinku rowu powstaje koryto jednodzielne na długości ponad 129 m i dwudzielne na długości 465 m. Wykonano już większość przepustów, udrożniono odcinek rowu. W górnej części budowany jest rurociąg zamknięty z rur z żywic poliestrowo-szklanych o długości ok. 600 m. Obecnie trwają prace związane z budową wlotu i zbiornika, który będzie regulował strumień wód opadowych. Roboty potrwają do końca czerwca 2022 roku.

 

Realizacja inwestycji pozwoli na dostosowanie infrastruktury na tym terenie do zmian klimatu oraz zabezpieczenie i zwiększenie odporności na klęski żywiołowe w zakresie systemów gospodarowania wodami opadowymi - zwracają uwagę samorządowcy.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl