iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Rozbudowa ul. Starowiejskiej

2023-03-09 13:42:14

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu uprzejmie informuje, że w środę, 15 marca rozpoczną się roboty drogowe w ramach rozbudowy ul. Starowiejskiej w Kaliszu. Realizacja robót będzie podzielona na etapy.


Zakres prac będzie polegał na rozbiórce istniejącej nawierzchni jezdni, chodnika i zjazdów, wykonaniu nowej konstrukcji jezdni, kanalizacji deszczowej i nowego chodnika.

W pierwszym etapie prace będą obejmować roboty po lewej stronie ulicy (patrząc od strony ul. Wrocławskiej w kierunku ul. Szczypiornickiej) z pozostawieniem min. 2,75 m szerokości jezdni dla ruchu kołowego. Prace będą prowadzone naprzemiennie – po lewej, a następnie po prawej stronie ulicy.

Na czas robót wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  • na ul. Starowiejskiej (od ul. Szczypiornickiej w kierunku ul. Wrocławskiej) wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Zostanie wyznaczony objazd z ul. Wrocławskiej do ul. Starowiejskiej poprzez ul. Gościnną i ul. Szczypiornicką,
  • na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Starowiejskiej zostanie wprowadzony zakaz wjazdu w ul. Starowiejską,
  • na ul. Szczypiornickiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Ul. Szczypiornicka (patrząc od strony ul. Starowiejskiej) stanie się drogą bez przejazdu, tzw. ślepą.
Źródło: kalisz.pl


Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU