iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Rozdawali alkotesty

2019-12-27 08:12:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
Kaliscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, postanowi przypomnieć kierowcom o bezpieczeństwie na drogach. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na przepisy dotyczące obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą. Do rąk kierowców trafiły alkotesty ufundowane przez WORD.

Jak wskazują dane policji, duża część osób ignoruje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, decydując się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów będąc pod wpływem alkoholu.  To kompletny brak wyobraźni i zdrowego rozsądku. Dlatego też w policjanci z kaliskiej drogówki chcieli zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Po raz kolejny w policyjne działania włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. WORD ufundował jednorazowe alkotesty, które podczas policyjnych akcji trafią do rąk wzorowych uczestników ruchu drogowego.

 

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli zdecydujemy się pojechać na świąteczne spotkania samochodem pamiętajmy, że prowadząc pojazd jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego jeśli zamierzamy pić alkohol, warto wcześniej zorganizować alternatywny dojazd i powrót.

 

Kierowcy muszą mieć świadomość, że prowadząc samochód po spożyciu alkoholu narażają na niebezpieczeństwo siebie, a także stają się potencjalnym zagrożeniem dla innych, ponieważ działanie alkoholu upośledza zdolności psychofizyczne, w tym koordynację ruchową, czy odbieranie bodźców wzrokowych i słuchowych, wydłuża czas reakcji oraz zaburza zdolność racjonalnej oceny sytuacji drogowej. Z kolei pasażerowie powinni pamiętać, że choć nie kierują pojazdem mogą mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo podróży np. nie godząc się, aby pojazdem kierowała osoba, która wcześniej piła alkohol.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl