iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Rożek i Collin w książnicy

Zdjęcie: Anastazja Musielak, Marcin Galant

Tak jak w ubiegłym roku, w ostatni dzień wakacji Bibliotekę Główną odwiedziły trzy przesympatyczne alpaki. Spotkanie z łagodnymi i przyjaznymi zwierzętami było – nie tylko dla najmłodszych czytelników, ale także dla całych rodzin – okazją do poznania oferty książnicy, wzięcia udziału w warsztatach plastycznych oraz zdobycia całkowicie bezpłatnie karty czytelnika.

Bohaterami akcji „Ale draka! W bibliotece znowu jest alpaka” ponownie byli Rożek i Collin, a także debiutujący w tej roli Maciek z hodowli Alpakotela. Zwierzaki momentalnie skradły serca dzieci i ich rodziców, którzy przy okazji tego spotkania zapoznali się z szeroką ofertą kaliskiej biblioteki. Spotkanie z alpakami zaowocowało wieloma nowymi czytelnikami. Tego dnia największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się książki o zwierzętach. Najmłodsi mogli również dołączyć do akcji promującej czytelnictwo pn. „Mała książka – wielki człowiek”.

 

Podczas warsztatów dzieci mogły głaskać alpaki, karmić je przygotowanymi marchewkami, spacerować z nimi wokół Biblioteki Głównej oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Istotnym elementem spotkania były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami mogli wykleić i pokolorować własne zwierzątko z wykorzystaniem wełny alpaczej. Zajęcia miały także charakter edukacyjny, nie zabrakło więc sporej dawki wiedzy i ciekawostek na temat tych sympatycznych zwierząt o bardzo łagodnej naturze.

 

Kaliska biblioteka już od kilku lat promuje hasło „Pupile widziane mile”, więc do wnętrz placówek MBP przychodzą często czytelnicy ze swoimi psami. Alpaki pojawiły się zatem także w środku biblioteki i czuły się tam dobrze, wręcz nie zamierzały jej opuścić. Wielu uczestników tej akcji po raz pierwszy odwiedziło Bibliotekę Główną przy ul. Legionów w Kaliszu, a jeden z trzylatków już zapytał o możliwość pracy. Zainteresowanie książkami i upodobanie do zwierząt łączy wielu, niezależnie od wieku i narodowości. Spotkanie „Ale draka! W bibliotece znowu jest alpaka!” potwierdziło, że niekonwencjonalne formy promocji czytelnictwa potrafią być nie tylko efektowne, ale także efektywne.

 

Warsztaty „Ale draka! W bibliotece jest znowu alpaka!” odbywały się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni", który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU