iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Rozmawiali o handlu ludźmi

Zdjęcie: KMP Kalisz

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu spotkała się ze studentami, by porozmawiać o współczesnych formach niewolnictwa. Spotkanie miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są m.in. przymusowa praca czy handel ludźmi.

 

Działania te były okazją do podniesienia świadomości młodych osób w zakresie rozpoznania zjawiska dotyczącego handlu ludźmi oraz przekazania podstawowych informacji, jak nie stać się jego ofiarą.

W trakcie spotkania z studentami policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej st. asp. Marlena Potasińska omówiła główne aspekty związane z handlem „żywym towarem”, metodami pozyskiwania osób, wskazując przy tym na różne formy i skalę tego zjawiska oraz sposoby niwelowania i unikania zagrożeń.

- Policjantka przypomniała, że na zetknięcie się z grupami przestępczymi trudniącymi się handlem ludźmi narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia ale również młodzi ludzie wyjeżdżający na wakacyjny wypoczynek. Mówiła również o tym, jak ustrzec się oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach wskazujących na to, że mamy do czynienia z tego rodzaju zjawiskiem. Wyjaśniła, na co należy zwrócić uwagę odpowiadając na oferty pracy z  zagranicy oraz kiedy ogłoszenie o pracę może być oszustwem. Poinformowała, że w przypadku wyjazdu za granicę ważne jest by pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności i ubezpieczeniu się. Zwróciła uwagę by nie oddawać swojego paszportu pośrednikowi lub innym osobom, by sprawdzić czy pracodawca faktycznie istnieje i poinformować  najbliższych o swoim miejscu pobytu - przedstawiają mundurowi.

 

Pamiętaj!

Jeśli stałeś się ofiarą lub przypuszczasz, że w twojej okolicy może rozwijać się handel ludźmi, skontaktuj się z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji pod numer 664 974 934, (tam również otrzymasz pomoc czy poradę) albo napisz na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU