iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Lisków

Rozmawiali o odnawialnych źródłach energii

2019-12-09 13:12:00

W Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym Odnawialnych Źródeł Energii w Liskowie odbyła się konferencja pn. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Powiatu Kaliskiego”.

Konferencja rozpoczęła się od rozważań dotyczących rozwoju energii odnawialnej, a przede wszystkim od kierunków i perspektyw związanych z odnawialnymi źródłami energii.

- Konferencja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie w naszym regionie wynikające z inwestycji i szans pozyskania na te inwestycje dofinansowań dla mieszkańców. To spotkanie dawało szanse mieszkańcom naszego powiatu jakie są aktualnie szanse na tanie wyremontowanie domu, dostosowanie do norm ekologicznych, nie tylko ze swoich pieniędzy, ale również ze środków unijnych –tłumaczy Damian Michalak z Biura Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Kaliszu i jednocześnie główny organizator konferencji.

W Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół nr 1 w Liskowie bardzo dużo mówiono o dofinansowaniach, które są możliwe do uzyskania przez mieszkańców powiatu kaliskiego, planujących wdrożyć w swoich gospodarstwach rozwiązania związane z odnawialnymi źródłami energii. Skupiono się na rozwiązaniach towarzyszących trzem programom „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd” i „Agroenergia”.

- Ta konferencja była prowadzona m.in. przez doradców energetycznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. To osoby, które na co dzień przyjmują wnioski, doradzają, mają dogłębną wiedzę na temat dofinansowań i są bardzo dobrze przygotowane merytorycznie. Chcieliśmy dać szanse mieszkańcom powiatu by mogli spotkać się z tak dobrze przygotowanymi doradcami. Dzięki temu można było dowiedzieć się jak otrzymać dodatkowe środki finansowe i przeznaczyć je na poprawienie warunków swojego bytu –mówi Damian Michalak z Biura Rozwoju Powiatu.

Na zakończenie konferencji odbył się pokaz przygotowany przez firmę Asket z Poznania, który dotyczył przewoźnej linii BIOMASSER wytwarzającej brykiet, który można wykorzystać jako materiał opałowy. - Największą atrakcją na sam koniec konferencji był pokaz firmy Asket z Poznania. Ta firma przerabia odpad – słomę z pól na celne paliwo tzw. złoty węgiel. Przerabia biomasę na brykiet, który można spalić zgodnie z wytycznymi i wszystkimi normami środowiskowymi – stwierdził D. Michalak.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez powiat kaliski, Zespół Szkół nr 1 w Liskowie oraz Regionalne Centrum Informacyjno-Doradcze Odnawialnych Źródeł Energii w Liskowie. Wydarzeniu patronował starosta kaliski.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl