iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Rusza budowa ronda na osiedlu Dobrzec, będą utrudnienia

Zdjęcie: Magdalena Furmaniak - KPM

W poniedziałek, 19 września rozpoczną się roboty drogowe związane z remontem ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego wraz z budową ronda.

Rozpoczyna się kolejna inwestycja drogowa. Na skrzyżowaniu ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego z drogami osiedlowymi przy kościele pw. świętych apostołów Piotra i Pawła powstanie rondo, które znacząco usprawni ruch na osiedlu Dobrzec. Ponadto wyremontowana zostanie ulica Wyszyńskiego na niemal całej długości - od bloku nr 1 do skrzyżowania z ul. Szapocznikow wraz zatokami autobusowymi i zjazdami na osiedle. Wymieniona zostanie też – tam gdzie to konieczne – nawierzchnia chodników oraz uzupełniona kanalizacja. Teren będzie zagospodarowany zielenią. Miasto na tę inwestycję pozyskało dofinansowanie w wysokości 2,85 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Zadanie zrealizuje kaliska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Na przeprowadzenie prac ma czas do końca roku.

Przebudowa oznacza tymczasowe zmiany w ruchu i utrudnienia. W I etapie robót, prace będą prowadzone na lewej części jezdni ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, na odcinku pomiędzy drogą przebiegającą przy targowisku, a rondem Honorowych Dawców Krwi.

 

Na czas robót, wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • na ww. odcinku ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu (od strony ulicy przebiegającej przy targowisku w kierunku ronda Honorowych Dawców Krwi),
  • dojazd do przychodni lekarskiej przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1a będzie możliwy poprzez zjazd pomiędzy przychodnią, a budynkiem przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11 z wyjazdem poprzez parking,
  • wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach postojowych na wysokości ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1 (od strony remontowanego odcinka ulicy),
  • zamknięty zostanie bezpośredni zjazd z ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego na parking przy bloku nr 11a. Obsługa komunikacyjna tego parkingu będzie możliwa wyłącznie od strony drogi przebiegającej pomiędzy blokami nr 13 a 11.

 

Ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na remontowanym odcinku ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, wyznaczone zostaną objazdy:

  • od strony ronda Honorowych Dawców Krwi przez ul. Podmiejską, Rondo Westerplatte, Al. Wojska Polskiego i drogę przebiegającą przy targowisku,
  • od strony Ronda Westerplatte przez Al. Wojska Polskiego i drogę przebiegającą przy targowisku,
  • od strony Ostrowa Wlkp. przez drogę przebiegającą przy targowisku.
Źródło: kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU