iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Rusza wielka budowa. Będą utrudnienia w ruchu, także komunikacji miejskiej!

2021-02-17 12:02:00

Zdjęcie: Artur Bonusiak
W poniedziałek rozpocznie się rozbudowa ulic, wchodzących w skład drogi wojewódzkiej nr 450. Pierwszy etap prac obejmie odcinek ulicy Częstochowskiej pomiędzy Rondem Ptolemeusza a posesją Częstochowska 91a.

Zakres prac obejmie między innymi przebudowę konstrukcji jezdni, chodników, zjazdów, zatok autobusowych oraz miejsc postojowych, budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, przebudowę sieci uzbrojenia technicznego oraz wykonanie ścieżki pieszo–rowerowej.

W ramach prac na odcinku między Rondem Ptolemeusza a posesją Częstochowska 91a, w pierwszej kolejności roboty obejmą część ulicy po jej nieparzystej stronie. Dla ruchu samochodów pozostawiony zostanie jeden pas ruchu, umożliwiający jazdę od strony ulicy Budowlanych w kierunku ronda Ptolemeusza.

Ponadto wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • wyznaczony zostanie objazd dla pojazdów jadących od strony Ronda Ptolemeusza w kierunku ulicy Księżnej Jolanty przez Szlak Bursztynowy, ulicami Polną i Budowlanych – do  Częstochowskiej,
  • wyłączone zostaną z użytku przystanki autobusowe przy ulicy Kordeckiego oraz Częstochowska Rypinek i Częstochowska Szpital (nieparzysta strona),
  • na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej i Budowlanych sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na tryb awaryjny (światła żółte pulsujące),
  • zamknięte zostanie połączenie ulicy Kordeckiego z Częstochowską,
  • na Rondzie Ptolemeusza jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa ruchu,
  • na wyjeździe z ulicy Bolesława Chrobrego w ulicę Częstochowską wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo, w kierunku Ronda Ptolemeusza.


 

Przejazd autobusów komunikacji miejskiej KLA od strony Ronda Ptolemeusza odbywał się będzie ulicami: Szlak Bursztynowy, Polną i Budowlanych. Tymczasowy przystanek KLA dla pasażerów z ulicy Kordeckiego zostanie wyznaczony w ul. Szlak Bursztynowy na wysokości Parku Przyjaźni.

O zmianach w organizacji ruchu oraz utrudnieniach w kolejnych etapach robót będziemy na bieżąco informowali mieszkańców. Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego. Za powstałe utrudnienia w ruchu przepraszamy.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: Juliusz Kowalczyk


SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl