iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Są po to, by „dawać głos”

- Jesteśmy by „dawać głos” naszym czworonożnym przyjaciołom, którzy sami nie mogą o sobie mówić – tak właśnie mówi o sobie grupa projektowa Dajmy głos.

Dajmy głos jest projektem społecznym realizowanym przez grupę uczennic z III LO w Kaliszu – Hannę Małoburską, Hannę Szurek, Małgorzatę Wolf, Aleksandrę Łańduch, Gabrielę Wlazły, Marię Szymkowiak i Dominikę Korczyńską. Licealistki działają w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.
Przedsięwzięcie jest skierowane do odbiorców w każdym wieku, a tematyka, którą zajęła się grupa jest skierowana głównie na bezdomne zwierzęta – realia życia czworonogów „za kratami” i funkcjonowania schronisk dla zwierząt, promocji adopcji oraz wiele innych aspektów związanych z tym tematem.
Reprezentantki prowadzą działalność internetową, gdzie na Instagramie, Facebooku, Tik Toku czy YouTube publikują krótkie spoty edukujące na wcześniej wspomniane tematy we współpracy ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu. Rozpoczynając projekt, przeprowadziły ankietę, która potwierdziła zauważony przez nie problem powszechnej znieczulicy w stosunku do bezdomnych zwierząt. Przedstawicielki projektu zachęcają do zapoznania się z załączonymi poniżej wynikami ankiety. Dziewczyny regularnie odwiedzają schronisko, czasem przynosząc smaczne niespodzianki dla zwierzaków.
Dajmy głos może liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Miasta Kalisza, między innymi na pomoc wiceprezydenta Kalisza - Grzegorza Kulawinka. Wraz z wydziałem edukacji - we współpracy z naczelnik wydziału Eweliną Dudek - pracują nad plakatami, które już niedługo zawisną w mieście. Udało im się również zakupić naklejki promujące projekt, dzięki hojnemu wsparciu firm Elmont s.c. oraz Szkółka Opatówek.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU