iKalisz.pl reklamy
Kalisz

ŚDS Tulipan jedyną taką placówką

Sala Doświadczania Świata funkcjonująca w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy Tulipan w Kaliszu jest pierwszą i jedyną w Kaliszu, której został nadany certyfikat Polskiego Centrum Snoezelen.

Sala została zaprojektowana przy współudziale międzynarodowych specjalistów metody Snoezelen i obecnie spełnia najwyższe standardy terapeutyczne. Nawet najdrobniejszy element wyposażenia sali ma swoje przeznaczenie, nic nie dzieje się tu przypadkowo.

- Przypomnijmy, że podstawowym założeniem stosowanej w sali metody Snoezelen jest swobodne „doświadczanie” świata przez osobę korzystającą, przy pomocy odpowiednio dozowanych i kontrolowanych bodźców polisensorycznych. Oddziaływania te z jednej strony wpływają na delikatną aktywację układu nerwowego i doznań sensorycznych, z drugiej strony gwarantują uzyskanie pogłębionego relaksu. Nasza sala wyposażona jest w różnego rodzaju urządzenia stymulujące ludzkie zmysły takie jak wzrok, słuch, dotyk i węch. Terapia poprawia koordynację wzrokowo-ruchową oraz orientację w przestrzeni, rozwija spostrzegawczość, usprawnia koncentrację na bodźcach słuchowych, aktywizuje zmysł dotyku i umożliwia zdobywanie doświadczeń zapachowych. Przestrzeń Sali pozwala również na stymulowanie zmysłu równowagi oraz doświadczanie aktywności wynikającej z ruchu. Terapia dobierana jest indywidualnie, zależnie od potrzeb. W naszej sali fundamentem jest przyjemna, wręcz magiczna atmosfera podparta poczuciem bezpieczeństwa oraz niezwykłość relacji z terapeutą - informują pracownicy Tulipana. Obecnie ŚDS dysponuje wolnym miejscem.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU