iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Sfałszował orzeczenie i wyłudził ponad 30 tys. zł

2020-03-24 10:03:00

Prokuratura Rejonowa w Kępnie zakończyła skierowaniem aktu oskarżenia postępowanie przeciwko 45-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych, sfałszowanie orzeczenia Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu oraz wyłudzenie pieniędzy w kwocie 32 910 zł.

- W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w okresie pomiędzy listopadem 2018 roku a 27 czerwca 2019 roku działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził pokrzywdzonego przedsiębiorcę z terenu powiatu kępińskiego, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 32.910,00 zł za rzekome usługi doradcze - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Jak ustalił prokurator podejrzany posiadający tytuł doktora nauk technicznych powoływał się na wpływy w instytucjach państwowych w tym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w bliżej niesprecyzowanym ministerstwie, i wprowadzał pokrzywdzonego w błąd, twierdząc, że wyłącznie korzystanie z usług doradczych jego firmy pozwoli na legalne uzyskanie korzystnej dla pokrzywdzonego decyzji administracyjnej w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy pod planowaną inwestycję obejmującą budowę hali produkcyjno-magazynowej.

Jednocześnie, w toku w/w współpracy podejrzany wytworzył komputerowo i opracował sfałszowaną decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu ustalającą warunki inwestycji objętej zamierzeniem pokrzywdzonego, opatrzył przedmiotową decyzję sfałszowanymi podpisami członków kolegiów, używając w tym celu metody skanowania podpisów i pieczęci, po czym, przedłożył ten dokument pokrzywdzonemu, by ten dołączył go do dokumentacji niezbędnej celem uzyskania pozwolenia na w/w budowę.

Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż pokrzywdzony powziął wątpliwości co do faktycznego ustalił, iż przedmiotowa decyzja została sfałszowana i powiadomił organy ścigania o zaistniałym przestępstwie.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna nie przyznał się do dokonania zarzucanych mu czynów. W złożonych wyjaśnieniach zaprzeczył ażeby powoływał się na swoje wpływy w ministerstwie czy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dodał, że w rozmowach z pokrzywdzonym używał utartych, zwyczajowych stwierdzeń. Powyższe wyjaśnienia pozostają w sprzeczności ze zgromadzonym przez Prokuratora materiałem dowodowym.

Jak ustalił prokurator, mężczyzna był już uprzednio karany za podobne przestępstwa i obecnie odbywa karę pozbawienia wolności, z uwagi na którą okoliczność nie były stosowane wobec niego środki zapobiegawcze.

Za zarzucane aktem oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Kępnie czyny mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://ostrow.po.gov.pl


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl