iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Z policji

Siadają za kierownicą mimo sądowego zakazu. To już prawdziwa plaga nieodpowiedzialności na kaliskich drogach...

2021-11-17 10:11:00

- Jazda samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem i niesie za sobą poważne konsekwencje. Niestety zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy. Tylko podczas minionego weekendu kaliscy policjanci ujawnili cztery przypadki złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wszyscy kierowcy już wkrótce będą tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem - informuje kaliska policja.

Do pierwszej kontroli doszło w piątek na terenie Kalisza. Okazało się, że 30-latek siedzący za kierownicą dostawczego renault, nie posiada dokumentu prawa jazdy. Chwilę później, sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że mężczyzna nie powinien w ogóle kierować autem. Funkcjonariusze ustalili, że wobec mężczyzny sąd orzekł 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejne dwa przypadki lekceważenia przepisów w tym zakresie ujawnili w sobotę 13 listopada policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Pierwszy z kierowców zatrzymanych tego dnia do kontroli drogowej objęty był rocznym zakazem prowadzenia pojazdów, drugi nie powinien wsiadać za kierownicę przez okres 3 lat.

Również zatrzymany do kontroli w niedzielę 14 listopada kierowca opla poniesie konsekwencje w związku z niestosowaniem się do orzeczeń sądu. Wobec 46-latka sąd orzekł roczny zakaz kierowania pojazdami.

 

- Przypominamy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi pond rok temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat - podaje kaliska policja.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: KMP Kalisz


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl