iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Siatkarki MKS-u przygotowują się do sezonu

2021-07-27 12:07:00

Pierwszym sprawdzianem będzie turniej Pre-Zero Grand Prix w Gdańsku.

Trwa okres przygotowawczy siatkarek Energa MKS Kalisz do nowego sezonu zasadniczego 2021/2022. Pierwsze treningi czysto siatkarskie odbyły się na boisku plażowym, w związku z rozgrywanym już w najbliższy weekend Pre-Zero Grand Prix w Gdańsku. W turnieju weźmie udział 10 zespołów TAURON Ligi oraz dwa grające w I lidze.

 

- Cykl Pre-Zero Grand Prix to rozgrywki, w których siatkarki znane z rozgrywek halowych rywalizują na piasku, w ramach promocji dyscypliny   oraz na start okresu przygotowawczego. W poprzednim sezonie to właśnie w ten sposób inaugurowano powrót seniorskiej siatkówki po pandemii COVID19. Wcześniej rozegrano wyłącznie turniej finałowy Mistrzostw  Polski Juniorek, który był rozgrywany w Kaliszu, a nasz zespół zdobył  złoty medal. W pierwszej edycji grand prix pokonaliśmy  SAN-Pajdę  Jarosław oraz minimalnie przegraliśmy z Grotem Budowlanymi Łódź odpadając po pierwszym, z dwóch turniejów - wspomina sztab szkoleniowy kaliskich siatkarek.

 

Natomiast przed sezonem w kaliskim zespole doszło do kilku zmian.  Kontrakty przedłużyły Monika Gałkowska, Sylwia Kucharska, Oliwia Bałuk i Emilia Mucha. Nowymi zawodniczkami z kolei są Natalia Gajewska, Oriana Miechowicz, Justyna Łukasik, Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Cygan, Aleksandra Dudek i Kinga Wysokińska. Zespół w kolejnym sezonie poprowadzi trener Jacek Pasiński.

 

- Na pierwszych zajęciach zespół stawił się w niemal pełnym składzie. Zabrakło jedynie Karoliny Drużkowskiej, która reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata U20 w Belgii i Holandii, na których Polki zajęły 6 miejsce - wskazuje sztab szkoleniowy. 

 

Pierwsza kolejka TAURON Ligi planowana jest na 25 września, a na otwarcie kaliskie siatkarki zagrają w Arenie Kalisz z brązowymi medalistkami poprzedniego sezonu, ŁKS-em Commercecon Łódź.

 

Skład Energa MKS Kalisz na sezon 2021/22: 

Rozgrywające - Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska

Atakujące - Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska

Środkowe - Justyna Łukasik, Aleksandra Cygan, Ewa Kwiatkowska

Przyjmujące - Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska​

Libero - Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

 

(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl