PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Kalisz

Siatkarski remis przed inauguracją sezonu

2021-09-23 12:09:00

Ostatni sparing przed nowym sezonem siatkarki MKS Kalisz rozegrały z Grot Budowlanymi Łódź.

Mecz siatkarek miał nietypowy format, bowiem jeszcze przed rozpoczęciem meczu trenerzy umówili się, że bez względu na wynik, zespoły rozegrają cztery sety.

Pierwszy set rozpoczął się od bardzo dobrej gry MKS-u Kalisz. Kaliszanki najpierw prowadziły 5-1, a po kilku kolejnych wymianach już 8-3. Łodzianki w środkowej części seta wyrównując wynik na 11-11. Ostatecznie jednak w pierwszym secie górą były zawodniczki MKS-u. W drugim secie spotkanie miało podobny przebieg, jednak tym razem wygrały go Budowlane. Trzecią partię znowu od przewagi rozpoczęły Łodzianki, której już do końca nie oddały. Czwartą partię bardzo dobrze rozpoczął MKS prowadząc 10:4. Później ta przewaga tylko się powiększała, aż w pewnym momencie różnica punktów sięgnęła nawet dziesięciu punktów (22-12). Kaliski zespół utrzymał koncentrację do końca meczu, nie pozwalając Budowlanym na zmniejszenie przewagi punktowej, a sparing ostatecznie zakończył się remisem.

Skład MKS Kalisz: Ewelina Żurowska (17), Karolina Drużkowska (6), Ewa Kwiatkowska (6), Natalia Gajewska, Monika Gałkowska (14), Aleksandra Cygan (10), Oliwia Bałuk (libero) oraz Sylwia Kucharska (2), Oriana Miechowicz (5), Aleksandra Dudek (8) i Kinga Wysokińska (libero).