iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Śladami Stefana Szolc-Rogozińskiego

Zdjęcie: kalisz.pl

W kaliskim Ratuszu otrzymać można bezpłatnie questy prowadzące do miejsc związanych ze Stefanem Szolc-Rogozińskim. Do wyruszenia kaliskimi śladami podróżnika zaprasza Informacja Turystyczna.

Quest opowiada o życiu i dokonaniach badacza i obieżyświata, który był organizatorem i kierował pierwszą polską (choć naszego kraju nie było wówczas na mapie) ekspedycją badawczą do Afryki. Wyruszyła ona w stronę Czarnego Lądu 13 grudnia 1882 roku. Rogoziński kreował wyprawę jako misję narodową, której celem miało być zwrócenie uwagi świata na Polaków.

Autorem questu jest Piotr Sobolewski, kaliski przewodnik turystyczny i popularyzator dziejów naszego miasta.

Ilustracje wykorzystane w broszurce, to prace Adama Polkowskiego, pochodzące z komiksu wydanego przez Miasto z okazji obchodów Roku Stefana Szolc-Rogozińskiego w Kaliszu (2017). 

Wydanie questu (jest to wersja uzupełniona i poprawiona) nastąpiło w „przeddzień” uroczystego przeniesienia doczesnych szczątków Stefana Szolc-Rogozińskiego z Paryża do Kalisza. Dokładne informacje dotyczące zbliżających się uroczystościach (10 października 2023 r.) znajdują się w osobnej informacji.   

Publikacja wydana została przez Miasto Kalisz.

Źródło: kalisz.pl





Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU