iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Śledztwo ws. śmierci nastolatka umorzone

2021-03-16 14:03:00

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania zgonu nastoletniego mieszkańca Kalisza, do którego doszło w ubiegłym roku w kaliskim skateparku.

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło w maju 2020 r. na ogródku jordanowskim przy ul. Parkowej w Kaliszu, gdzie około godz. 19.00 przebywała grupa młodzieży. Wśród nastolatków byli deskorolkarze, rolkarze oraz 16-letni rowerzysta. Chłopiec podczas jazdy przewrócił się uderzając w betonową konstrukcję, doznając poważnych obrażeń ciała. Nastolatek natychmiast trafił do kaliskiego szpitala, gdzie miał przejść operację. Niestety, zmarł. Sprawę tego tragicznego wypadku pod nadzorem prokuratury badała policja.

- W ramach prowadzonego postępowania celem odtworzenia przebiegu zdarzenia wykonano szereg czynności procesowych, w tym między innymi szczegółowo przesłuchano ustalonych świadków, uzyskano opinie biegłych różnych specjalności, w tym specjalistów z zakresu medycyny sądowej, rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych, techniki urządzeń rozrywkowych a także zabezpieczono dokumentację projektową i wykonawczą oraz następczej kontroli technicznej urządzeń skateparku - wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ponadto ustalono, iż wykonujący na rowerze MTB na urządzeniach skateparku ewolucje nastolatek, który nie był zabezpieczony kaskiem ochronnym, nieszczęśliwie upadł na betonowe podłoże doznając obrażeń ciała, które pomimo udzielonej szpitalnej pomocy medycznej doprowadziły do jego zgonu. Biegli ustalili także, że rower, którym poruszał się 16-latek był sprawny technicznie zaś zarówno skatepark, jak i znajdujące się na nim przeszkody do wykonywania np. trików, zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z obowiązującymi normami.

- W świetle poczynionych ustaleń wskazujących, że do zdarzenia doszło w wyniku nieszczęśliwego wypadku postępowanie wobec braku znamion czynu zabronionego zostało umorzone - wskazuje Maciej Meler.

(alf)iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl