iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Słonecznikowe szaleństwo

Feerią barw i morzem kwiatów rozpoczął się kwiecień w Bibliotece Głównej. A to wszystko za sprawą nowej malarskiej wystawy.

Słoneczniki to wyjątkowe kwiaty, zawsze podążające ku słońcu, nawet kształtem przypominające słoneczną tarczę. Uważane są za symbol radości życia, uśmiechu lata. Od słońca (gr. "Helios") wzięły swoją botaniczną nazwę – "helianthus". Na wystawę pod takim właśnie tytułem zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna do Galerii 66.

"Helianthus" to kolekcja obrazów od lat z pasją tworzonych przez Emilię Kuczyńską. Jak podczas otwarcia powiedziała autorka: Mam nadzieję, że te kwiaty dadzą Państwu dużo ciepła i radości w tych dniach. Malarskie „portrety” słoneczników, czy to w formie martwej natury, czy też osadzone w pejzażu, z jednej strony inspirowane są przyrodą, z drugiej – zapraszają do świata emocji i marzeń autorki. - Jest to malarstwo pełne barwnej pasji i kwiatowej obsesji - żartował podczas wernisażu Robert Kuciński, dyrektor Biblioteki.

Na otwarcie ekspozycji przybyli nie tylko najbliżsi i przyjaciele autorki, ale także jej uczniowie, bowiem Emila Kuczyńska prowadzi zajęcia ze sztuki w dwóch szkołach oraz Młodzieżowym Domu Kultury. Ilość podarowanych malarce kwiatów z powodzeniem konkurowała z prezentowanymi na płótnach.

Galeria 66, która mieści się w Bibliotece Głównej przy Legionów, zaprasza do oglądania wystawy „Helianthus” do 28 kwietnia.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU