iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Sołtysi po raz siódmy wyruszą z pielgrzymką

W sobotę, 11 marca, odbędzie się VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Uroczystość jest doskonałą okazją spotkania się sołtysów, wymiany doświadczeń inspiracji na rozwój sołectw i aktywizację lokalnych społeczności. Do udziału w uroczystości zapraszają wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, biskup kaliski Damian Bryl, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski oraz burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek.

Pielgrzymkę rozpocznie uroczysta msza św. w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu (Plac Świętego Józefa) pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Bryla, ordynariusza Diecezji Kaliskiej, w intencji wielkopolskich sołtysów. Po liturgii uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Następnie uroczystości przeniosą się do hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie, gdzie rozstrzygnięty zostanie etap wojewódzki drugiej edycji konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

- VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu to wyjątkowa okazja do zebrania się sołtysów z całej Wielkopolski i podziękowania im za pracę oraz zaangażowanie wkładane w sprawy wsi i jej mieszkańców. Sołtysi są często siłą napędową rozwoju danej miejscowości, które dzięki ich pracy i aktywizacji mieszkańców zmienią swoje oblicza. Uroczystość, która przypada w dzień sołtysa jest okazją do pokreślenia ich niezwykłej roli przewodniczenia lokalnym społecznościom i reprezentowania ich spraw, a także wysiłku i pracy wkładany w rozwój społeczno-kulturowy swoich „małych ojczyzn” - mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

Dzień sołtysa, który obchodzimy 11 marca to święto, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów jaką odgrywają w życiu lokalnych społeczności. Święto pokazuje, że sołtysi są nieodłącznym elementem życia społeczności wiejskich, znają potrzeby i możliwości, rozwiązują codzienne sprawy oraz reprezentują sołectwo na zewnątrz.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU