iKalisz.pl reklamy
Leszno

Spotkania z lubianymi i cenionymi pisarzami

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka organizuje cykl spotkań z lubianymi i cenionymi pisarzami. W pierwszym półroczu w Bibliotece Głównej gościć będzie aż 10. autorów i autorek.

Pierwsze z nich, to spotkanie z jedną z najwybitniejszych literaturoznawczyń, profesor ANNY NASIŁOWSKIEJ i jej rewelacyjnej biografii Sławomira Mrożka pt. „Mrożek. Biografia”, za którą otrzymała Nagrodę Miesięcznika „Nowe Książki”. Kilka dni później, żeby dobrze wprowadzić czytelników w walentynkowy klimat, zaprosimy na rozmowę z bardzo popularną autorką AGNIESZKĄ LINGAS-ŁONIEWSKĄ, której książki biją rekordy popularności wśród czytelników naszej Biblioteki. Pod koniec lutego gościć będziemy ROBERTA MAŁECKIEGO, autora kryminałów, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły, którego większość książek w niedługim czasie zostanie zekranizowana.
Specjalnie na Dzień Kobiet zaprosiliśmy jedną z najpopularniejszych pisarek literatury obyczajowej i klimatycznych, wielotomowych sag rodzinnych, której nowe książki znikają z bibliotecznych półek z prędkością światła, czyli EDYTĘ ŚWIĘTEK. Światowy Dzień Poezji w naszych progach będzie trwał cały tydzień,
a rozpocznie go spotkanie z JACKIEM DEHNELEM, jednym z najbardziej cenionych polskich pisarzy współczesnych. Autorem powieści, kryminałów historycznych oraz wierszy. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich oraz Paszportu „Polityki”, nominowanym do wszystkich najważniejszych nagród literackich w Polsce. Kwiecień rozpoczniemy od spotkania z JAKUBEM MAŁECKIM, pisarzem, który od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej czytanych i dyskutowanych pisarzy. Dowodem jego popularności jest ekranizacja najnowszej książki Małeckiego zatytułowanej „Święto ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej. Pod koniec kwietnia naszą gościnią będzie JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK, autorka bestsellerowych „Chłopek”, reportażu historycznego, który zdobył szczyty popularności. Kilkaset tysięcy sprzedanych egzemplarzy oraz gigantyczne kolejki w bibliotekach w całej Polsce, to dowód uznania dla jej twórczości. Maj to spotkanie z prawdziwą damą polskiej poezji: EWĄ LIPSKĄ, pisarką, która od kilkudziesięciu lat regularnie publikuje nowe książki poetyckie, a każda z nich to wydarzenie w świecie literatury. Przed wakacjami chcemy Państwa wprowadzić w dobry nastrój, dlatego najpierw zaprosimy na spotkanie z KRYSTYNĄ MIREK, autorką przede wszystkim literatury obyczajowej, ale mającej też w dorobku kryminały.
Tuż przed rozpoczęciem lata naszym gościem będzie MICHAŁ WITKOWSKI, pisarz, który ma bardzo duży wpływ na literaturę polską XXI wieku. Jego najgłośniejsza powieść pt. „Lubiewo” do dzisiaj wzbudza ogromną ilość dyskusji, a sam Witkowski się nie zatrzymuje i ciągle poszukuje nowych form wyrazu od współczesnego kryminału przez kryminał retro po autobiografię.

 

Kolejne spotkania:

  • Anna Nasiłowska – 7 lutego, godzina 18.00,
  • Agnieszka Lingas-Łoniewska – 12 lutego, godzina 18.00
  • Robert Małecki – 28 lutego, godzina 18.00
  • Edyta Świętek – 8 marca, godzina 18.00
  • Jacek Dehnel – 18 marca, godzina 18.00
  • Jakub Małecki – 8 kwietnia, godzina 18.00
  • Joanna Kuciel-Frydryszak – 29 kwietnia, godzina 18.00
  • Ewa Lipska – 23 maja, godzina 18.00
  • Krystyna Mirek – 12 czerwca, godzina 18.00
  • Michał Witkowski – 20 czerwca, godzina 18.00

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU