iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Spotkanie z Dorotą Rośczak-Urbaniak

2022-12-08 10:12:00

W najbliższy piątek, 9 grudnia, o godzinie 17.00, Biblioteka Główna gościła będzie Dorotę Rośczak-Urbaniak, kaliszankę, autorkę dwóch powieści rozgrywających się częściowo w naszym mieście.


Spotkanie z początkującą na niwie pisarskiej autorką skoncentrowane będzie na dwóch wydanych niedawno książkach: „Dwóch obliczach” z 2020 roku oraz ubiegłorocznej premierze zatytułowanej „Oblicza gry”. Rośczak-Urbaniak pisze z perspektywy osoby doświadczonej życiem i - jak sama podkreśla - czerpie w życiu, jak również w swojej pracy literackiej, z obserwacji zwykłych ludzi. Urodzona w Kaliszu autorka z wykształcenia jest magistrem logistyki; pisarstwa uczyła się sama, gdy tylko czas pozwolił, po odchowaniu trójki dzieci.

W ramach wieczoru autorskiego zaplanowanego w „Galerii 66” Biblioteki Głównej przewidziany jest koncert skrzypcowy Antoniny Urbaniak – uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Usłyszymy fragmenty kilku utworów klasycznych: „Taniec hiszpański”, „Romance” Charlesa Dancla oraz „Koncert G-dur” Oskara Riedinga.

Spotkanie poprowadzi Mateusz Halak.



Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBORIAK
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU