iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Spotkanie z policjantami

Zdjęcie: KMP Kalisz

Jak wygląda praca policjanta? Kto to jest dzielnicowy? Na te i inne pytania odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy odwiedzili uczniów z Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym. Główną atrakcją dla najmłodszych była możliwość spotkania z sierżantem Pyrkiem – maskotką wielkopolskiej policji.

 

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów.

Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla uczniów. Tym razem policyjni profilaktycy spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym.

Podczas spotkania przypominano najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznajomymi. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy bezpiecznie podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały i same bardzo chętnie zadawały pytania, w szczególności dotyczące pracy policjantów i policyjnych radiowozów.

Największą atrakcją dla maluchów była wizyta w szkole sierżanta Pyrka.

Źródło: KMP Kalisz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU