iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Spotkanie z seniorami klubu Senior+ w Sierzchowie

Zdjęcie: KMP Kalisz

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej wspólnie z dzielnicowym Komisariatu Policji w Opatówku asp. Arturem Woźniakiem spotkały się z seniorami klubu Senior+ w Sierzchowie. Przedstawicielki kaliskiej komendy ostrzegały przed wpuszczaniem do domu obcych osób oraz instruowały, jak należy się zachować w przypadku odebrania telefonu od rzekomego wnuczka lub policjanta.

„Bezpieczne Życie Seniorów”, to kampania informacyjna realizowana na terenie całej Wielkopolski. W ramach programu, policjanci starają się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców naszego województwa, aby ostrzec ich przestępcami działającymi na szkodę osób starszych. W akcję zaangażowali się również kaliscy policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, którzy wykorzystują każdą okazję, aby spotkać się z seniorami.

Policjantki wraz z dzielnicowym odwiedziły seniorów z klubu Seniora+ w Sierzchowie. Podczas prelekcji przekazały najistotniejsze informacje o sposobach działania oszustów podszywających się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy CBŚP. Na konkretnych przykładach spraw omówiły, pojawiające się nowe sposoby i legendy, jakie stosują przestępcy.

Przestrzegały również przed zbytnią ufnością, wobec obcych osób pukających do drzwi naszych domów. Policjantki przypomniały również, że złodzieje chcąc wzbudzić zaufanie mieszkańców, podają się za pracowników wodociągów, gazowni, przedstawicieli służby zdrowia, pomocy społecznej czy akwizytorów - oferujących różnego rodzaju towary i usługi. Ciepłą aparycją, elokwencją i przepełnioną empatii rozmową tuszują swoje nieuczciwe zamiary. Zanim właściciel domu zdąży się zorientować, że padł ofiarą swoistego rodzaju manipulacji – zostaje okradziony z pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

W trakcie dyskusji, która się wywiązała się podczas spotkania, uczestnicy podzieli się swoimi doświadczeniami w kontaktach z oszustami.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki oraz odblaski przekazane przez Urząd Miejski Gminy Opatówek.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU