iKalisz.pl reklamy
Ważne sprawy

Sprawdzałeś, czy przysługuje Ci dodatek elektryczny?

2022-12-02 12:35:48

Od 1 grudnia 2022 roku można składać wnioski o dodatek elektryczny przysługujący osobom, których głównym źródłem ogrzewania jest ogrzewanie elektryczne, dotyczy także pomp ciepła.


Wysokość jednorazowego dodatku dla gospodarstw domowych ma wynieść 1000 zł, a w przypadku, kiedy roczne zużycie energii elektrycznej jest wyższe niż 5 MWh, zostanie podwyższony do 1500 zł.

 

Nie wszyscy jednak, którzy korzystają z ogrzewania elektrycznego mogą liczyć na wypłatę środków. Osobom, które zainstalowały fotowoltaikę dodatek ten nie przysługuje. 

Pieniędzy nie dostaną też gospodarstwa domowe, którym pozytywnie rozpatrzono wniosek o inny dodatek na ogrzewanie (węgiel, pellet, drewno, olej opałowy, gaz LPG).

 

Jeden dodatek przysługuje na jeden adres, jednak nowelizacja ustawy pozwoli na otrzymanie dodatku kilku rodzinom zamieszkującym pod jednym adresem, ale w odrębnych lokalach, jeśli posiadają oddzielne źródła ciepła, lub współdzielone źródła ciepła. W takim przypadku zostanie przeprowadzony wywiad środowiskowy w celu ustalenia.

 

Wnioski będzie można składać w okresie od 1 grudnia 2022 do 1 lutego 2023 roku, z kolei wypłata środków ma nastąpić do 31 marca 2023 roku.

Wnioski będzie można składać we właściwym urzędzie gminy lub miasta - osobiście lub elektronicznie przez e-PUAP.

 

WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU ELEKTRYCZNEGOCzytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
POLUB NAS NA FACEBOOKU