iKalisz.pl reklamy
Z policji

Sprawdzili taksówki. Nałożono osiem mandatów

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Miejskiej przeprowadzili działania, podczas których szczegółowej kontroli poddawano kierowców, realizujących przejazdy na aplikację i taksówki. Podczas działań sprawdzano nie tylko wymagane podczas kontroli dokumenty i stan techniczny pojazdów, ale także legalność pobytu kierowców na terenie naszego kraju.

 

- 12 maja w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, wspierani przez Inspekcję Transportu Drogowego, Strażników Miejskich oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej kontrolowali kierujących świadczących usługi odpłatnego przewozu taksówką za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie - wyjaśnia kaliska policja.

W trakcie tych działań funkcjonariusze przeprowadzili 44 kontrole pojazdów związanych z transportem i przewozem osób. Łącznie odnotowano 16 różnego rodzaju wykroczeń popełnionych przez kierujących m.in. związanych ze złym stanem technicznym pojazdów. W związku z popełnionymi wykroczeniami wobec ośmiu kierowców zastosowano pouczenia, na ośmiu uczestników ruchu drogowego nałożono mandaty karne.

Podczas działań policjanci zatrzymali również kierowcę pojazdu realizującego przejazdy na aplikację, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Również w trakcie akcji funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kierowcę, który posługiwał się podrobionym dokumentem prawa jazdy.
Działania służb związane z przewozem osób będą kontynuowane.

Źródło: KMP Kalisz





Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU