iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Sprawna akcja dzielnicowych. W lesie odnaleźli zziębniętą 93-latkę

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Liskowie w ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia odnaleźli 93-letnią kobietę, która straciła orientację w terenie. Dzięki sprawnym działaniom policjantów kobieta cała i zdrowa powróciła pod opiekę bliskich.

 

- Policyjna służba to przede wszystkim niesienie pomocy osobom potrzebującym. Interwencje zgłaszane na numer alarmowy w całym kraju są bardzo różnorodne i często wymagające niestandardowych działań. Najczęściej sytuacja wymaga, aby działania te były szybkie i sprawne. Coraz częściej zgłoszenia trafiają również do policjantów na co dzień pełniących służbę na terenie posterunków policji - podkreślają kaliscy mundurowi.

W poniedziałek ok. godziny 10:30 policjanci z Posterunku Policji w Liskowie przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 93-letniej kobiety. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Liskowa, którzy najlepiej znają okolice i pobliskie tereny. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że 93-latka około godziny 6:00 wyszła z miejsca zamieszkania do chwili obecnej nie wróciła. Pomimo starań, bliskim nie udało się odnaleźć kobiety. Członkowie rodziny byli bardzo zaniepokojeni, ponieważ seniorka choruje i wymaga opieki, dlatego postanowili powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Dzielnicowi z Liskowa wszystkie zebrane informacje przekazali oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, a sami przystąpili do poszukiwań. Po sprawdzeniu najbliższej okolicy oraz pobliskich miejscowości postanowili sprawdzić również las, który znajduje się w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania kobiety. Dzięki dobremu rozeznaniu w terenie dzielnicowym udało się odnaleźć zaginioną. Przemoczona i zziębnięta 93-latka znajdowała się w środku lasu nieopodal jednego z duktów leśnych. Ostatecznie kobieta trafiła pod opiekę najbliższej rodziny.

Policja w całym kraju codziennie odnotowuje co najmniej kilka – kilkanaście tego typu zdarzeń z udziałem starszych osób. W zdecydowanej części, zgłoszenia te przypisywane są do I lub II poziomu poszukiwań, co oznacza, że zdrowie lub życie poszukiwanych osób jest bezpośrednio zagrożone (lub istnieje uzasadnione podejrzenie takiego zagrożenia) i wymaga natychmiastowych działań Policji. Dlatego, gdy tylko zdasz sobie sprawę z zaginięcia seniora, jak najszybciej powiadom policję.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU