iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Straty Skarbu Państwa wynoszą blisko 100 tys. zł

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które były własnością 65-letniego mężczyzny. Właściciel nielegalnych towarów odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 100 tys. złotych.

- Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo 65-latka. W trakcie kontroli zauważyli na siedzeniu obok kierowcy opakowania z papierosami. Okazało się, że papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar był własnością siedzącego za kierownicą daewoo mieszkańca powiatu konińskiego. Łącznie zabezpieczono 230 opakowań papierosów rożnych marek - podaje kaliska policja.

Dodatkowo policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przeszukali miejsce zamieszkania 65-latka. W trakcie czynności zabezpieczyli 5 worków z tytoniem, o łącznej wadze 100 kg.

Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, że szacunkowa wartość strat, na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego – sięga kwoty blisko 100 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU