iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Strażacy musieli użyć sprzętu specjalistycznego, by uwolnić zakleszczoną osobę

Zdjęcie: KM PSP Kalisz

Wczoraj o godzinie 7:25 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Janków Pierwszy w gminie Blizanów. 

Na miejsce zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował 5 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z JRG nr 1, PSP JRG Pleszew oraz OSP Blizanów i OSP Janków. Działania przybyłych na miejsce Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na uwolnieniu osoby uwięzionej w samochodzie z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego.
- Po uwolnieniu zakleszczonej osoby przekazano ją przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem, do czasu zakończenia prac prowadzonych przez policję - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.
Po zakończeniu oględzin, samochód został zabrany przez przybyłą na miejsce zdarzenia pomoc drogową. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.
Do czasu zakończenia działań na miejscu zdarzenia prowadzony był ruch wahadłowy.

Źródło: KM PSP Kalisz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU