iKalisz.pl reklamy
Tenis ziemny

Sukcesy młodych zawodników Calisia Tenis Pro

Wielki sukces odniosły drużyny skrzatów i skrzatek Calisia Tenis Pro. W rywalizacji drużynowej do lat dwunastu zarówno ekipa chłopców, jak i dziewcząt sięgnęły po tytuł Mistrza Polski!

Zespół chłopców (w składzie: Mikołaj Arent, Igor Bartnik, Jakub Nowak, Aleksander Jadczak, Patryk Stasiak oraz kapitan Wiktor Przybylski) udał się na turniej do Bytomia. W dwóch pierwszy pojedynkach kaliska drużyna wygrała wszystkie spotkania, zarówno singlowe, jak i deblowe, eliminując z turnieju ekipy: Akademia Młodego Sportowca MAGICSPORTS oraz Sopot Tenis Klub.

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniósł mecz finałowy, w którym Calisia Tenis Pro zmierzyła się z gospodarzem imprezy – Górnikiem Bytom. Po czterech pierwszych spotkaniach kaliszanie prowadzili już 3-1. Co prawda gospodarze wygrali dwa ostatnie single i mecz zakończył się wynikiem 3-3, ale dzięki lepszemu bilansowi setów okazały puchar powędrował do Kalisza.

Drużyna dziewcząt (Lilly Jędrzejak, Wiktoria Szychowska, Sara Sebastyańska, Blanka Wasiela, Maja Nowicka, Natasza Kliber oraz kapitan Rafał Mikulski) udała się zaś na turniej do Bielsko-Białej. Przebieg zmagań był podobny jak u chłopców – dwa pierwsze mecze Calisia Tenis Pro wygrywała po 6-0, a w finale czekał na nas zespół gospodarzy (BKT Advantage Bielsko-Biała). W tym przypadku jednak nie było potrzeby liczenia setów, gdyż kaliszanki triumfowały 4-2!

Jest to niewątpliwie jeden z największych sukcesów w historii kaliskiego tenisa, a przede wszystkim pokazuje stopień perspektyw dla rozwoju tenisa w naszym mieście. Warto przypomnieć, że w latach 2020-2021 zespół Calisia Tenis Pro triumfował w ogólnopolskich rozgrywkach Talentiady (nieoficjalne mistrzostwa Polski do lat dziesięciu), bazując właśnie na zawodniczkach oraz zawodnikach, którzy teraz triumfowali w Drużynowych Mistrzostwach Polski, a indywidualnie należą do ścisłej krajowej czołówki.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU