iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wydarzenia

Superpuchar siatkówki kobiet w Kaliszu!

2019-09-12 09:43:40

Zdjęcie: kalisz.pl
Na kibiców siatkówki czeka wyjątkowa atrakcji. W Kaliszu odbędzie się mecz o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet. Niedziela, 6 października, o godz. 17.30, hala Kalisz Arena.

Mecz o Superpuchar, to starcie mistrzyń Polski ŁKS-u Commercecon Łódź, ze zdobywczyniami Pucharu Polski – Chemikiem Police. Będzie prawdziwym przedsmakiem emocji, które czekają na kibiców w sezonie 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet. Mecz o pierwsze trofeum, czyli Superpuchar, który od poprzedniej edycji nosi imię wybitnego trenera „Złotek” – Andrzeja Niemczyka.
 
W składach obu drużyn nie zabraknie wspaniałych reprezentantek Polski, które były tak blisko medalu mistrzostw Europy, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Na boisku w Kaliszu zagrają m.in. Martyna Łukasik, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Marlena Kowalewska, Paulina Maj-Erwardt i Klaudia Alagierska.
 
Historia rozgrywek o Superpuchar 
Walkę o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn pod auspicjami PLS SA wznowiono w 2012 roku, panie walczyły o to trofeum po raz pierwszy w 2015 roku. W założeniu to stracie mistrzów Polski, ze zdobywcą Pucharu Polski, które zawsze otwiera nowy sezon. Pomysł rozgrywania meczów o to prestiżowe trofeum w siatkówce, w takiej formule, pochodzi z Włoch, gdzie wzorując się na rozgrywkach piłkarskich, w sezonie 1996/97 rozegrano po raz pierwszy spotkanie o Superpuchar Serie A1. W polskiej kobiecej siatkówce inicjatorem zmagań o Superpuchar był Ryszard Frąckowiak (działacz siatkarski z Szamotuł i ojciec siatkarki Joanny Frąckowiak). Pierwszą edycję rozegrano u progu sezonu 2005/2006. Superpuchar od tej edycji 2018 nosi imię Andrzeja Niemczyka, wybitnego trenera naszych „Złotek”. 
 
Triumfatorki Superpucharu w piłce siatkowej kobiet:

2005 – Centrostal Bydgoszcz

2006 – BKS Aluprof Bielsko-Biała

2007 – Winiary Kalisz 

2008 – PTPS Farmutil Piła

2009 – MKS Muszynianka Fakro Muszyna

2010 – BKS Aluprof Bielsko-Biała

2011 – MKS Muszynianka Fakro Muszyna

2012 – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

2013 – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

2014 – Chemik Police 
(pod egidą PLS):

2015 – Chemik Police

2017 – Grot Budowlani Łódź 
2018 – Grot Budowlani Łódź
 
- Kalisz to miasto, które szczyci się piękną kartą zapisaną w historii polskiej siatkówki kobiet. Przez lata kaliskie siatkarki zdobywały medale w polskiej ekstraklasie i dzielnie walczyły w europejskiej Lidze Mistrzyń. Przed rokiem ponownie wróciły do krajowej elity pozwalając miłośnikom kobiecej siatkówki emocjonować się zmaganiami na najwyższym poziomie. Powierzenie Miastu Kalisz roli gospodarza Superpucharu Polski w piłce siatkowej kobiet poczytuję sobie za ogromne wyróżnienie. Sukcesy polskich „Złotek”, podopiecznych Andrzeja Niemczyka, były powodem do dumy. Dostarczały nam kibicom niezwykłych emocji. Znakomitą siatkarkę Małgorzatę Niemczyk, córkę trenera mogliśmy dopingować na parkiecie w Kaliszu jako zawodniczkę kadry narodowej oraz kaliskiej, rodzimej drużyny. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że właśnie Kalisz będzie gospodarzem meczu, którym godnie uczcimy pamięć doskonałego polskiego siatkarza i  trenera, twórcy sukcesów narodowej reprezentacji kobiecej siatkówki - informuje Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.
 
- Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi miasta Kalisza za to, że zdecydował się przyjąć święto kobiecej ligowej siatkówki, czyli mecz o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka. Starcie mistrzyń Polski ze zdobywczyniami Pucharu Polski będzie przedsmakiem emocji, które towarzyszyć będą rozgrywkom Ligi Siatkówki Kobiet. W Kaliszu zobaczymy wiele siatkarek, które walczyły o medal ostatnich mistrzostw Europy będąc częścią drużyny trenera Jacka Nawrockiego. To gwarantuje wysoki poziom sportowy  meczu o Superpuchar, a współpraca z Kaliszem to z kolei gwarancja najwyższego poziomu organizacyjnego, w miejscu w którym kobieca siatkówka ma olbrzymie tradycje i gdzie jest kochana.  Serdecznie zapraszam kibiców na mecz i przed telewizory - mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.
 
BILETY 
16 września (poniedziałek) o godz. 12.00 rozpoczyna się sprzedaż biletów.
Bilety w cenie 20 zł, 35 zł, 40 zł, 50 zł. 
Bilety można zakupić:
- on line na stronie eBilet.pl
- w Kaliszu w Media Markt ul. Poznańska 121/131
- w hali Arenie Kalisz (w klubie siatkarskim Energa MKS Kalisz)
 
TROFEUM W MIEŚCIE 
29 września w niedzielę w godzinach 13.00 – 15.00 w Galerii AMBER w Kaliszu odbędzie się prezentacja Trofeum – Superpucharu. Dla mieszkańców Kalisza będzie wiele atrakcji, gry, zabawy, konkursy i spotkanie z gwiazdami Siatkówki.
 
MECZ O SUPERPUCHAR POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET 
6 października 2019 w hali ARENA KALISZ 
ŁKS Commercecon Łódź (Mistrz Polski) – Chemik Police (zdobywca Pucharu Polski)
 
Przed meczem o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet odbędzie się prezentacja zawodniczek klubu ENERGA MKS Kalisz.
 
 
 


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl