iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Święta, święta, święta... w Kaliszu

2019-12-03 12:12:00
W tym roku, na Głównym Rynku w Kaliszu pojawi się choinka, na której światełka uroczyście, wspólnie z mieszkańcami, zapali prezydent Krystian Kinastowski. Nastąpi to 8 grudnia, ok. godz. 17.10. Tego dnia odbędzie się także VIII Charytatywna Wigilia na Kaliskim Rynku.

Choinka (wys. ok. 11-12 m), która zostanie umieszczona na Głównym Rynku, będzie wypełniona sztucznym igliwiem. Będzie miała formę stożka, na powierzchni którego rozmieszczony zostanie motyw świąteczny. Ozdobiona będzie diodami LED.

 

Dodatkowo na Głównym Rynku pojawią się figury: gigant - Ciastka (postać z bajki "Shrek") i mniejsza - bałwanka, a także sanie św. Mikołaja. Dodatkowym elementem będzie projekcja obrazu o tematyce świątecznej na elewacji ratusza i migająca kurtyna pomiędzy latarniami naprzeciw wejścia do ratusza. Światło LED-owe ozdobi także 17. lip na Głównym Rynku.

 

Patio ozdobi żywa choinka o wysokości ok. 3-3,5 m przystrojona białymi światełkami LED.

 

Przed wejściem do ratusza postawione zostaną żywe choinki w donicach. Oprócz tego żywe świąteczne drzewka pojawią się przy budynku Urzędu Miasta (ul. Kościuszki), a także przy Villa Calisia, gdzie dodatkowo stanie fortepian LED.

 

Świąteczną oprawę zyskają także: fontanna "Noce i dnie"; Most Kamienny; trzy ronda: Westerplatte, gen. Franciszka Altera oraz Celtyckie; latarnie na Głównym Rynku, przy alei Wolności oraz przy ulicach: Śródmiejskiej i Sukienniczej; donice na placu św. Józefa.

 

Dekoracje będą zdobiły miasto, aż do 6 lutego 2020 r.

 

Nowością będzie lodowisko o wymiarach 25 x 12,5 m, które powstanie przed ratuszem i będzie dostępne od grudnia do lutego. Wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Wystarczy przynieść własne lub za opłatą wypożyczyć łyżwy i aktywnie spędzać czas.

 

Na Głównym Rynku, przy jednej z restauracji, funkcjonował będzie także ogródek zimowy.

 

 Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU