iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

"Szałowe półkolonie" z policją

Zdjęcie: KMP Kalisz

3 lipca rozpoczął się pierwszy turnus ,,Szałowych półkolonii’’, których hasłem przewodnim jest "Policja". Dlatego przez cały tydzień funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu będą przybliżać uczestnikom harcerskich półkolonii na czym polega ich praca.

 

Półkolonie trwają od poniedziałku do piątku, na stanicy harcerskiej w Szałe, w gminie Opatówek. W ramach tych zajęć dzieci codziennie będą spotykać się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, aby zapoznać się z charakterystyką pracy policjantów różnych wydziałów.

- W poniedziałek, 3 lipca w trakcie inauguracji harcerskiego turnusu - asp. Joanna Wejman przybliżyła maluchom specyfikę służby policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Kaliszu. Dzieci poznały elementy umundurowania funkcjonariuszy ruchu drogowego, które wyróżniają ich od policjantów innych komórek i wydziałów. Maluchy miały też okazję obejrzeć służbowy sprzęt, którym na co dzień posługują się funkcjonariusze. Największą niespodzianką była jednak możliwość zobaczenia policyjnych motocykli - mówią policjanci.

Funkcjonariusze radzili również jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomniano również wszystkim dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, przechodzenie przez jezdnię w miejscu wyznaczonym, którą stroną drogi powinien poruszać się pieszy oraz kiedy rowerzysta może korzystać z chodnika.

W Szałowych półkoloniach uczestniczy około 60 dzieci. Turnus organizowany jest przez Hufiec ZHP w Kaliszu przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Źródło: KMP Kalisz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU