iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

"Szałowo" z policją

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Zakończył się pierwszy turnus „Szałowych półkolonii”. W ostatni dzień na stanicy harcerskiej gościli policjanci Sezonowej Komórki Specjalistycznej, którzy na co dzień pełnią służbę w miejscowości Szałe i dbają o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

- W ostatni dzień „Szałowych półkolonii” pod hasłem Policjanci, dzieci mogły poznać pracę policjantów Sezonowej Komórki Specjalistycznej do spraw zabezpieczenia sezonu turystyczno-wypoczynkowego w miejscowości Szałe. Dzieci poznały umundurowanie patrolu wodnego, który różni się od innych komórek i wydziałów. Policjanci podczas spotkania zaprezentowali sprzęt będący na ich wyposażeniu. Funkcjonariusze tłumaczyli najmłodszym jak bezpiecznie spędzać czas wolny podczas letniego wypoczynku, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać, a także w jaki sposób uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Przypomnieli oni również zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Największą atrakcją dla najmłodszych była możliwość zobaczenia policyjnej łodzi motorowej Harpun - relacjonują kaliscy mundurowi.

Turnus „Szałowych półkolonii” zakończono apelem podczas którego nagrodzono zwycięzcę i wyróżnionych w konkursie na projekt odznaki policyjnej. Po wręczeniu nagród Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu asp. Konrad Kaźmierczak oficjalnie zakończył „policyjne” półkolonie.

W Szałowych półkoloniach uczestniczyło około 60 dzieci. Turnus organizowany był przez Hufiec ZHP w Kaliszu przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Źródło: KMP Kalisz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU