iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Kalisz

Szczypiorniści MKS-u lepsi od Czechów

2021-08-09 08:58:24

Zdjęcie: MKS Kalisz
W trzecim przedsezonowym sparingu kaliszanie pokonali zespół SKKP Handball Brno.

Rozgrywane w Arena Kalisz spotkanie odbyło się w nietypowym formacie, bowiem zawodnicy grali 3 połowy, po 25 minut każda. Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry z lekkim wskazaniem na kaliski zespół. Po wywalczonym w 10 minucie przez Piotra Krępę rzucie karnym, którego na bramkę zamienił Mateusz Góralski, Energa MKS prowadził 6:4. Początkowo jeszcze powiększył przewagę, ale po 20 minutach zespół z Brna odrobił część strat i prowadzenie wynosiło tylko jedno trafienie, a na przerwę po pierwszej części Czesi schodzili nawet prowadząc 11:12. 

 

Jak przyznał później trener Strząbała czeskie zespoły grają w sposób dość nietypowy dla drużyn z naszej ligi. Zwłaszcza na etapie przygotowań, na którym znajduje się kaliski zespół. Po sporej ilości biegania, ciężkiej siłowni i pracy z dodatkowo obciążonymi piłkami szybka i kombinacyjna gra Czechów mogła sprawiać trudności. Tak było w środkowej części meczu, kiedy trener Strząbała dokonał kilku zmian w podstawowym składzie, a zespół z Brna utrzymywał wynik na poziomie remisu lub wychodził na jednobramkowe prowadzenie. W ostatnim fragmencie gry jednak kaliszanie przejęli kontrolę nad spotkaniem wychodząc na pięciobramkowe prowadzenie utrzymując je już do końca meczu. Ostatecznie wynik brzmiał 39:34 dla kaliszan.

 

W przyszły weekend Energa MKS rozegra kolejny mecz w Arenie Kalisz, tym razem z najsilniejszą drużyną w Polsce, Łomżą Vive Kielce. Dla kielczan będzie to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym przed sezonem 2021/22. 

 

Skład Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Mateusz Góralski 10, Robert Kamyszek 7, Kacper Adamski 5, Piotr Krępa 5, Marek Szpera 4, Bartłomiej Tomczak 4, Miłosz Bekisz 2, Maciej Pilitowski 1, Michał Drej 1, Konrad Pilitowski, Stanisław Makowiejew, Kamil Pedryc oraz Gracjan Wróbel.

(red)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Dni Karpia 2021