iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Sześciu nieodpowiedzialnych jednego dnia

2020-05-01 10:05:00

Kolejni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Utrata dokumentu była związana z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Pomimo apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze

Tylko jednego dnia, podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci z kaliskiej drogówki ujawnili sześć kolejnych przypadków rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 26-letni mieszaniec powiatu kaliskiego, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy patrolowali ulice nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca peugeota jechał z prędkością 136 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Oprócz 26-latka, tego dnia prawo jazdy straciło jeszcze pięciu innych nieodpowiedzialnych kierowców. Wszyscy oni będą mogli odzyskać dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, dopiero za trzy miesiące.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl