iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Szkolenie III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji

Zdjęcie: KMP Kalisz

Na terenie boiska sportowego w Skarszewie, odbyło się szkolenie III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji NOP KWP w Poznaniu, w skład której wchodzą funkcjonariusze z siedmiu komend policji z Południowej Wielkopolski. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności mundurowych, na wypadek konieczności działania podczas zbiorowego zakłócenia ładu i porządku.

 

Policjanci NPP uczestniczą w realizacji akcji i operacji policyjnych związanych z bezpieczeństwem imprez masowych, zgromadzeń publicznych, katastrof i awarii technicznych oraz innych imprez i uroczystości.

- Każdy z plutonów wchodzących w skład kompanii na co dzień prowadzi szkolenia w swoich macierzystych jednostkach. Cyklicznie, w wyznaczonych terminach policjanci zbierają się w jednym miejscu, aby wspólnie rozegrać symulację wydarzeń. Dzięki temu można wypracować jednolitą taktykę działania w przypadku np. zakłócenia porządku na meczu piłki nożnej - informują kaliscy mundurowi.

Policjanci ubrani w kamizelki przeciwuderzeniowe, kaski, ochraniacze nóg oraz przedramion, wyposażeni w tarcze ćwiczyli szyki i przemieszczanie się pododdziałów zwartych. Mundurowi byli również wyposażeni w broń gładkolufową, która jest jednym ze środków przymusu bezpośredniego stosowanym w przypadku zbiorowego zakłócenia porządku publicznego.

- Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu przede wszystkim skoordynowanie ze sobą działań funkcjonariuszy, którzy w przypadku zbiorowego zakłócenia ładu i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych. W ćwiczeniach wzięli udział policjanci z Jarocina, Kalisza, Kępna, Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa i Pleszewa. Ćwiczenia prowadził Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej podkom. Łukasz Polak, który pełni funkcje dowódcy III Kompani NPPNOP KWP w Poznaniu.

Źródło: KMP Kalisz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU