iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Szpital w Wolicy będzie wykonywał badania EBUS

2021-04-08 12:36:08

Badanie EBUS wykonuje się w celu diagnostyki zmian położonych poza drzewem oskrzelowym. Jest to nieoceniona metoda w diagnostyce chorób układu oddechowego, zwłaszcza zmian nowotworowych.

Badanie przeprowadza się głównie w znieczuleniu miejscowym. Stosując tę metodę lekarz może określić rodzaj patologicznej zmiany oraz określić jej zasięg i zaawansowanie. Dotychczas, blisko 200 pacjentów ze szpitala w Wolicy, taką diagnostykę miało przeprowadzaną w Poznaniu. Teraz nie będzie to wymagało podróży do stolicy Wielkopolski, bowiem badania EBUS wykonywane będą na miejscu w wolickiej lecznicy. Środki na EBUS przekazał zarząd województwa wielkopolskiego.

- Pozwoli to rozszerzyć diagnostykę zwłaszcza chorych z nowotworami układu oddechowego. Jest to biopsja cienkoigłowa pod kontrolą USG. Przeprowadzenia tego badania na miejscu w naszym szpitalu wiąże się z większym komfortem dla pacjentów, gdyż transport 140 km, jest jednak pewnym obciążeniem. (...) Obecnie czynimy przygotowania pod rozpisanie przetargu na zakup aparatury, więc jeszcze w tym roku taki sprzęt będziemy posiadać. Najprawdopodobniej nastąpi to na przełomie trzeciego i czwartego kwartału - zapewnia lek. med. Sławomir M. Wysocki, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza.

(alf)iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl