iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Szybszy dostęp do informacji i wniosków „500 plus” i „Dobry start”

33 tys. razy ściągnięto już aplikację mobilną mZUS. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. 500 plus czy Dobry start.

 

Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku. Od tej pory 33 tysięcy urządzeń mobilnych ma już zainstalowaną i połączoną z Platformą Usług Elektronicznych ZUS aplikację. Przez aplikację mobilną złożono ponad 1,5 tys. wniosków dla ok. 2,1 tys. dzieci, w tym: 628 wniosków o "Dobry start" oraz 878 wniosków o "500+".

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które chcą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie "Dobry start" i o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus.

W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy „RKO” i dofinansowanie do żłobków „DZ”.

- Aby aktywować aplikację, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce - Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU