iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Tablice edukacyjne i gry plenerowe

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl

Powiat kaliski otrzymał 45 tys. zł dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację przedsięwzięcia pn.: „Wyposażenie ogrodów Domu Dziecka w Liskowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie w elementy infrastruktury edukacyjno-dydaktycznej”.

 

Wykonawca wyłoniony w trybie zapytania ofertowego wykonał już montaż elementów infrastruktury na terenie ogrodów Domu Dziecka i Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 73 924,97 zł, z czego wkład własny to 28 924,97 zł, co stanowi 39,13%.

- Tablice edukacyjne i gry plenerowe pozwolą na rozszerzenie i urozmaicenie form przekazu treści edukacyjnych związanych ze środowiskiem naturalnym i elementami otaczającej nas przyrody. Korelacja nowych elementów małej infrastruktury z istniejącymi nasadzeniami o funkcjach sensorycznych daje szansę na lepsze dotarcie do zmysłów odbiorców, którzy ze względu na ograniczenia lub niepełnosprawności nie mogą w pełni korzystać z doznań jakie oferuje nam natura. Ciekawostki ze świata przyrody opisujące i obrazujące ptaki i zwierzęta zamieszkujące w lasach, podstawowe gatunki drzew wraz z ich cechami użytkowymi i zdrowotnymi, owoce runa leśnego i porady dotyczące zdrowego żywienia, a także zasady prawidłowej segregacji odpadów czy obiegu wody w przyrodzie, przekazane w prostej ale efektywnej, kolorowej lub namacalnej formie nie mogą się znudzić, więc efekty projektu pozostaną aktualne na lata - informuje Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Źródło: powiat.kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU