iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Tenis ziemny

Teni4You od dziś w Kaliszu!

2020-09-25 11:09:00

Cykl turniejów Teni4You to ewenement w polskich rozgrywkach amatorskich w tenisie – przede wszystkim ze względu na rekordową pulę nagród, która dla całego cyklu wynosi 100 tys. zł. Składa się na niego łącznie pięć imprez, a jedna z nich już od piątku wystartuje w Kaliszu!

Organizatorem turnieju jest Kaliskie Towarzystwo Tenisowe, a pula nagród imprezy rozgrywanej w naszym mieście przekracza 17 tys. zł. Rywalizacja toczyć się będzie w siedmiu kategoriach. Na liście zgłoszeń aż roi się od medalistów mistrzostw Polski, nie brakuje nawet medalistów mistrzostw Świata!

 

W najmłodszej kategorii wiekowej (35+) wystartuje dwóch najwyżej notowanych tenisistów w rankingu Polskiego Związku Tenisowego (Seniorzy i Amatorzy). Z „jedynką” zagra Grzegorz Stachiński, a z dwójką faworyt gospodarzy Maciej Duda. Maciek w tym roku sięgnął po podwójny tytuł Mistrza Polski w kategorii 35+ – w singlu oraz w deblu z Grzegorzem Kulawinkiem. Wiceprezydenta miasta Kalisza również nie zabraknie w rywalizacji. W tej kategorii wystartuje również m.in. Leszek Wrzesień (siódmy w rankingu SiA), który pod koniec sierpnia wygrała Mistrzostwa Kalisza w kategorii „Open”.  Szansę na tytuł będzie miał niewątpliwie również Beniamin Budziak, multimedalista mistrzostw Polski, a także … Mistrz Świata z 2009 roku (w kategorii 35+).

 

Mocną obsadę będzie miała kategoria 55+, w której zagrają - między innymi - trzeci, czwarty oraz piąty tenisista rankingu PZT. W tym gronie powalczy również obecny trener pierwszej drużyny piłkarskiej KKS-u – Ryszard Wieczorek. Co ciekawe najliczniej obsadzoną kategorią będzie 65+, w której zobaczymy numer jeden i dwa w Polsce. Najstarszym uczestnikiem tej rywalizacji będzie Jędrzej Nowak (rocznik 1938!). Na gorący doping na pewno będzie mógł liczyć Jan Szkudlarek, który jest symbolem kaliskiego tenisa i od trzydziestu lat opiekuje się kortami przy ulicy Łódzkiej. 

 

Niewątpliwie ozdobą turnieju powinna być rywalizacja kobiet, w której wystartuje druga w rankingu PZT Agnieszka Orlikowska oraz trzecia Agnieszka Michalczyk. Obok zmagań singlowych przewidziano także trzy kategorie deblowe (kobiety 35+ oraz mężczyźni 35+ i 50+).

 

Turniej startuje w piątek od rana (od godz. 9), a finały zaplanowano na niedzielę. Imprezę gościć mają korty Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego przy ulicy Łódzkiej 19. Jeżeli aura nie pozwoli to zmagania zostaną przeniesione na halę Akademii Kaliskiej (ul. Poznańska) oraz na Korty Marsowe (ul. Ks. St. Piotrowskiego). Wstęp na imprezę jest wolny.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl