iKalisz.pl reklamy
Tenis ziemny

Tenis Team Kalisz jedzie do Warszawy

2023-05-12 09:05:00

Tenisowe rozgrywki LOTTO SuperLIGI nie zwalniają tempa. W najbliższą niedzielę odbędzie się druga kolejka Drużynowych Mistrzostw Polski. Czekają nas derby Poznania oraz wyjazd lidera z Kalisza do Warszawy.


W Poznaniu wszyscy kibice tenisa ostrzą sobie zęby na pojedynek derbowy pomiędzy AZS TENIS a WKS Grunwald. „Wojskowi” są na fali. W ubiegłym tygodniu wygrali u siebie z brązowym medalistą poprzedniej edycji - WKT Mera 5:1, a tytuł Enea MVP 1. kolejki powędrował do ich zawodnika – Jaszy Szajrycha. W zupełnie innych nastrojach przystąpią do derbowego spotkania „Akademicy”. Przed pierwszą kolejką mieli problem ze skompletowaniem optymalnego składu i wyraźnie ulegli w wielkopolskim starciu OSAVI Tenis Team Kalisz 0:6. Na pewno w barwach AZS-u nie zobaczymy Magdy Linette, która obecnie rywalizuje w turnieju WTA w Rzymie. Faworytem wydają się goście, ale mecze derbowe zawsze rządzą się swoimi prawami.

Ciekawie zapowiada się spotkanie w Warszawie. Utytułowana WTK Mera, broniąca trzeciego miejsca z zeszłego sezonu, zmierzy się z sensacyjnym liderem z Kalisza – OSAVI Tenis Team. Stołeczna drużyna zaczęła sezon od porażki z WKS Grunwald Poznań i będzie walczyć o odzyskanie zaufania kibiców. W jej składzie roi się od znanych nazwisk, ale ostateczny skład poznamy dopiero na kilka godzin przed pierwszym pojedynkiem. Rywale z Kalisza spróbują podtrzymać zwycięską passę. W klubie, który dokonał sporych wzmocnień przed sezonem (m.in. dołączył do składu Piotr Matuszewski), panuje dobra atmosfera, a zarząd po cichu liczy na FINAL FOUR. Zwycięstwo w drugim spotkaniu z pewnością przybliżyłoby zespół do tego celu.

Wszystkie spotkania 2. kolejki LOTTO SuperLIGI odbędą się w niedzielę. Start o godzinie 10:00.Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU