iKalisz.pl reklamy
Z Wielkopolski

Terytoriasi zapraszają na wakacje

Zastanawiasz się co będziesz robić w wakacje? – spędź je z wielkopolską „Dwunastką”! Tylko dwa miesiące dzielą nas od wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Co zrobić z wolnym czasem, jak pożytecznie wykorzystać przerwę w nauce? – wstąp do WOT i rozpocznij z nami swoją wojskową karierę.

Zaplanowano dwa terminy „Wakacji z WOT” w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Pierwszy już 23. czerwca. Szkolenie podstawowe (szesnastodniowe, zakończone przysięgą wojskową 8. lipca) kierowane jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wojskiem. Równocześnie, prowadzone jest szkolenie wyrównawcze (ośmiodniowe) dla osób, które mają zamiar powrócić do munduru.

Drugi termin to 18. sierpnia. Szkolenie podstawowe również kończyć będzie uroczysta przysięga wojskowa 2. września.

Dla kogo „Wakacje z WOT”?

Do służby w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników. Zgłaszać mogą się osoby zarówno z Wielkopolski, jak i Ziemi Lubuskiej. Po ukończeniu szkoleń, terytorialsi trafią na dalsze szkolenie w ramach ćwiczeń rotacyjnych do macierzystych batalionów.

- „Wakacje z WOT” to doskonała okazja, aby wstąpić do 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej tworząc ten projekt, kierowało się głównie myślą o osobach młodych, które w ciągu roku nie chcą tracić czasu nauki. Wakacje i lato, to świetny moment, by spełnić marzenia o włożeniu munduru. Gwarantujemy aktywne i ciekawe spędzenie 16 dni wakacji. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także inni kandydaci, którzy chcieliby sprawdzić samego siebie – tłumaczy ppłk Dariusz WYRZYKOWSKI, cz.p.o. dowódcy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

16-dniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój.

WOT – połączenie służby z pracą zawodową

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli, wykładowców, czy rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Jak zaznacza szer. Katarzyna Zarębska z 12 Wielkopolskiej Brygady OT, która wzięła udział w ubiegłorocznej edycji projektu: Szkolenie wojskowe w ramach programu „Wakacje z WOT” przyniosło mi wiele korzyści i pozytywnych doświadczeń. To przede wszystkim świetna okazja, dzięki której poprawiłam swoją kondycję fizyczną i wytrzymałość, a to wszystko w grupie pozytywnie zakręconych osób, które podzielają podobne pasje i zainteresowania (…). Wybrałam taką formę szkolenia wojskowego, ponieważ pozwoliło mi to realizować pasje, które nie kolidowały z moim życiem zawodowym. Wakacje z WOT to doskonała okazja dla uczniów, studentów, a także osób pracujących zawodowo, które lubią aktywnie spędzać wakacje.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Jak zostać żołnierzem WOT?

Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z rekrutrem - https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w  Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU