iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

To będzie tydzień dla seniorów

2019-09-10 09:09:00

Przez blisko tydzień, od połowy września, Kaliszem rządzić będą seniorzy. Wszystko za sprawą cyklu wydarzeń, wpisujących się w 2. Kaliską Senioriadę.

- Senioriada rozpocznie się 15 września o godzinie 12.00. Na Głównym Rynku, kiedy to klucze do bram miasta przekaże seniorom prezydent Krystian Kinastowski. Następnie, w uroczystym korowodzie, wszyscy uczestnicy przejdą do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej 26, gdzie odbędzie się piknik – mówi wiceprezydent Mateusz Podsadny. - W tym roku Senioriada będzie wyjątkowa, bo potrwa aż sześć dni. Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja, edukacja oraz integracja seniorów.

 

Harmonogram imprezy omawia Agnieszka Pawełczyk, kierownik Referatu Zdrowia, Polityki Społecznej i Senioralnej Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza:
16 września upłynie pod hasłem Akademia Zdrowego Seniora. Seniorzy będą mogli wziąć udział w wykładach poświęconych zdrowiu, które odbędą się w ratuszu. Zaplanowane zostały także warsztaty kulinarne, dotyczące zdrowego odżywiania się. W ramach akcji „Białe soboty” możliwe będzie skorzystanie z bezpłatnych badań profilaktycznych, które będą przeprowadzone w Domu Seniora przy ul. Częstochowskiej 140. Natomiast Ośrodek Dziennego Pobytu Bursztyn przy ul. Zagorzynek 34, podczas drzwi otwartych, przygotuje m.in. atrakcyjne warsztaty terapii zajęciowej, wykłady, pokazy ćwiczeń z fizjoterapeutą dla osób starszych.

Wtorek, 17 września, będzie poświęcony edukacji i bezpieczeństwu seniora. W ratuszu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji, Miejskim Rzecznikiem Konsumentów oraz doradcą finansowym, którzy przekażą osobom starszym rady pozwalające uniknąć sztuczek oszustów. Seniorzy będą mogli też zapisać się na warsztaty komputerowe pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”.

18 września na Stadionie Miejskim odbędzie się Kaliska Olimpiada dla Zdrowia Seniora. Uczestnicy rozegrają osiem konkurencji rekreacyjnych. Każdy z nich otrzyma pamiątkowy medal dyplom oraz pakiet startowy. Przewidziane są również liczne nagrody.

Czwartek, 19 września, to dzień kultury dla seniorów. Będą mogli odwiedzić Centrum Kaliskich Legend i Baśni oraz Lokacji Miasta w Baszcie Dorotce , a także Skarbiec Bazyliki św. Józefa. Planowane jest też zwiedzanie Kalisza zabytkowym autobusem oraz warsztaty z rękodzieła artystycznego. Swoje oferty skierowane do seniorów zaprezentują również Książnica Pedagogiczna oraz filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

20 września o godz. 11.00 w Domu Pomocy Społecznej odbędzie się sadzenie żonkili - symboli nadziei dla osób przebywających w hospicyjach. Inicjatorem akcji Żonkilowe Pola Nadziei jest Fundacja „Z godnością”. Druga część przedsięwzięcia zostanie zorganizowana wiosną, po rozkwitnięciu kwiatów, podczas pikniku w Domu Pomocy Społecznej. Od godziny 16.00 seniorzy będą bawić się na uroczystym balu w sali widowiskowo-sportowej OSRiR przy ul. Łódzkiej 19-29. Wtedy też zwrócą władzom Kalisza klucze do bram miasta.

- Warto dodać, że 16 września w kaliskim ratuszu odbędzie się spotkanie z przedstawicielką kaliskiego oddziału NFZ. Seniorzy będą mieli okazję porozmawiać o kwestiach prawnych i nowościach związanych ze służbą zdrowia – dodaje Grażyna Mazurek, przewodnicząca Kaliskiej Rady Seniorów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, które odbędą się w ramach Senioriady jest bezpłatny.

 

 
Źródło: kalisz.pl/Anna Błaszczyk


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl