iKalisz.pl reklamy
"Jesień Organowa - Chełmce 2022"

To już historia...

Zdjęcie: Rafał Saganowski

Cztery koncerty festiwalowe, dwa koncerty edukacyjne oraz prawie półtora tysiąca uczestników - to krótkie podsumowanie w liczbach VII Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2022", który stał się już historią. Organizatorami kolejnej edycji Festiwalu byli: Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach.

Finałowy koncert odbył się 30 października, a w jego trakcie wystąpili: Aleksandra Janowska-Tkacz (flet), Anna Blum (harfa) oraz Michał Markuszewski (organy). W pierwszej i ostatniej części koncertu zebrani melomani mogli usłyszeć dźwięki organów, natomiast w środkowej - wspólną grę fletu i harfy, na którą wielu wyraźnie czekało. W repertuarze koncertu znalazły się dzieła takich kompozytorów jak m.in. C. Franck, A. Vivaldi, G. Bizet, a także improwizacje organowe. Słowo o muzyce opowiedział Mateusz Walczak. Ostatnie wydarzenie tegorocznej "Jesieni Organowej" było okazją do podziękowań i wręczenia upominku, przekazanego przez Fundację na ręce ks. kan. Jerzego Salamona, proboszcza parafii w Chełmcach.

 

W tej edycji festiwalu odbyły się cztery koncerty z różnorodną obsadą i repertuarem, w tym koncert specjalny poświęcony jubileuszowi 10-lecia od generalnej renowacji instrumentu, która dobiegła końca w 2012 r. Dzięki temu organy Schlag & Söhne cieszą swoim brzmieniem na wysokim poziomie. Ponadto odbyły się dwa koncerty edukacyjne, skierowane do najmłodszych słuchaczy, w formule hybrydowej. Warto podkreślić, że udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych był bezpłatny.

 

Organizatorami kolejnej edycji Festiwalu byli: Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU, a koncerty edukacyjne - Powiatu Kaliskiego. Patronat honorowy objął Biskup Kaliski Damian Bryl, a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektorem artystycznym Festiwalu był Łukasz Mosur, a dyrektorem organizacyjnym - Mateusz Walczak.

 

Następna okazja do usłyszenia organów w Chełmcach w koncertowym brzmieniu w przyszłym roku, w ramach kolejnej, VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2023", na który organizatorzy już dziś zapraszają!Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU