iKalisz.pl reklamy
Kalisz

To miał być trzeźwy poranek...

Dwóch kierujących po spożyciu alkoholu i trzech nietrzeźwych – to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podczas akcji „Trzeźwy poranek” realizowanej w miniony czwartek na drogach całej Wielkopolski.

- Termin akcji nie był przypadkowy. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na to, że po dłuższej weekendowej przerwie wielu kierujących narażając życie swoje i innych wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niestety i tym razem przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wśród blisko 1 500 skontrolowanych kierowców znaleźli się tacy, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”. W ramach działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz trzech, którzy kierowali w stanie nietrzeźwości - informuje kaliska policja.

Niechlubnym rekordzistą tego poranka okazał się kierowca peugeota zatrzymany do kontroli na terenie Kalisza. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 53-latek blisko 3 promile alkoholu. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje już wkrótce sąd - wyjaśniają mundurowi.

- Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom.

Źródło: KMP Leszno

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU