iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Trenuj z wojskiem

Zdjęcie: WBOT

„Trenuj z wojskiem wiosna-lato” - to kontynuacja otwartego programu szkoleń wojskowych dla każdego chętnego Polaka. Szkolenia odbywają się w soboty, trwają 8 godzin, mają bardzo przystępną formułę, są bezpłatne i są prowadzone przez wojskowych instruktorów.

Podczas szkoleń uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne. Szkolą się z: podstaw posługiwania się bronią, walki wręcz, przetrwania w trudnych warunkach, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej, itd. Szkolenia prowadzą najbardziej doświadczeni żołnierze, często weterani misji zagranicznych.

Zgłoszenie na szkolenie jest bardzo proste – wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i kontakt telefoniczny, pisząc mail na adres: 12wbot.tzw@ron.mil.pl lub dzwoniąc: 887 702 137. W szkoleniach mogą wziąć udział obywatele polscy w wieku 15-65 lat. Podczas szkoleń organizatorzy zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie.

Żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapraszają na szkolenie 24.06.2023 r. – Biedrusko (stawiennictwo o godz. 7:00).

Przyjdź i poznaj „wspaniałą dwunastkę”! Podczas szkolenia instruktorzy m. in. zapoznają uczestników ze szkoleniem, jakie realizuje piechota lekka. Wielkopolanie będę mieli okazję zaznajomić się również z karabinkiem MSBS Grot.

W programie m.in.:

- strzelanie z karabinka MSBS Grot amunicją barwiącą UTM

- ustawianie pojedynczej miny

- rzut granatem

- podstawy survivalu

- podstawy pierwszej pomocy medycznej

Wybierając się na szkolenie, należy dostarczyć wypełnione ankiety. Warto także zadbać o odpowiedni strój. Najbardziej sprawdzi się strój sportowy, wygodny oraz długie lub po prostu sportowe buty.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU