DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.


Siatkówka

Trudny mecz kaliszanek w Rzeszowie

2021-02-15 12:02:00

Niedzielny mecz siatkarek Energa MKS-u Kalisz z Developresem SkyRes Rzeszów był spotkaniem w ramach 20. kolejki fazy zasadniczej TAURON Ligi. Gospodynie skutecznie zrewanżowały się za porażkę w Kaliszu 23 grudnia, kiedy przegrały swój pierwszy mecz w sezonie. Pomimo trzech punktów dla rzeszowianek w pierwszym i trzecim secie długo toczyła się walka punkt za punkt i dopiero sama końcówka wyłaniała zwycięzcę.

Developres dzięki wygranej wrócił na pierwsze miejsce w tabeli, kaliski zespół pozostaje na ósmym miejscu. MVP meczu została Jelena Blagojević, z naszej strony kolejny raz najskuteczniejsza była Monika Gałkowska, zdobywczyni 18 punktów.

 

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po skutecznym ataku Moniki Gałkowskiej i autowym zagraniu Aleksandry Rasińskiej w kolejnej wymianie Energa MKS wyszedł na prowadzenie 7:8. Gospodynie jednak nie odpuszczały i koniecznie chciały zrehabilitować się po odpadnięciu z Pucharu Polski, gdzie przegrały w tie-breaku z Chemikiem Police kilka dni wcześniej. Czas trenera Antigi przyniósł skutek, bo rzeszowianki wróciły na prowadzenie, ale chwilę później po kolejnym dobrym ataku Moniki Gałkowskiej znowu prowadziły kaliszanki 14:13. Gra wyglądała w podobny sposób bardzo długo. Było sporo długich akcji, gdzie oba zespoły potwierdzały dużą determinację, a wynik cały czas wracał do remisu, po nieznacznej przewadze jednej ze stron. Wiceliderki tabeli zdołały przejąć inicjatywę dopiero po asie Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej dającym przewagę 22:21. Czas dla trenera Jacka Pasińskiego pozwolił zagrać dobrą akcję, która dała kolejne wyrównanie, ale później dyskusyjna decyzja arbitra pozwoliła rzeszowiankom zdobyć trzy punkty z rzędu i wygrywać pierwszego seta 25:22.

 

Pierwsze piłki w drugiej partii znowu były wyrównane, ale Developres zdołał wypracować przewagę przy stanie 6:4. Chwilę później w polu serwisowym pojawiła się Anna Stencel i dzięki jej serii świetnych zagrywek rzeszowianki powiększyły przewagę. W środkowej części gospodynie kontrolowały grę, później na zagrywkę wróciła Stencel zagrywając asa. Ewidentnie środkowa Developresu była dzisiaj w świetnej formie jeśli chodzi o serwis pozwalając gospodyniom wygrać również drugiego seta.

 

Energa MKS Kalisz dobrze rozpoczął trzeciego seta chcąc powalczyć o powrót do meczu. Co prawda to Developres rozpoczął od prowadzenia 3:1, ale w kolejnych akcjach trzy razy dobrze zaatakowała Monika Gałkowska, dwukrotnie blokiem zatrzymała rywalki Monika Ptak i prowadziliśmy 3:6. Przewaga 2-3 punktów utrzymywała się przez dłuższy czas, a w meczu coraz więcej było dłuższych wymian. Niestety przy stanie 13:15 dobrą serię za sprawą swojej kapitan i późniejszej MVP meczu, Jeleny Blagojević zaliczył Developres. Pomimo przewagi gospodyń szczelny blok Emilii Muchy i przytomność na siatce Karoliny Bednarek pozwoliły wyrównać na 21:21. W końcówce jednak z dobrej strony pokazała się oszczędzana w trakcie meczu Kiera Van Ryk, a do tego kolejnego asa dołożyła Anna Stencel i Developers SkyRes Rzeszów wygrał na własnym parkiecie wracając na pozycję lidera tabeli TAURON Ligi.

 

Developres SkyRes Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:0

 

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (3), Monika Ptak (6), Karolina Bednarek (3), Zuzanna Szperlak (4), Monika Gałkowska (18), Emilia Mucha (6), Justyna Łysiak (libero) oraz Marta Budnik, Aleksandra Gromadowska (1) i Sylwia Kucharska
Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl