iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Truskawki i kapusta już rosną

2021-04-13 11:04:00

Prawie 3 mln zł pochłonęło postawienie nowoczesnej szklarni oraz wybudowanie placu manewrowego, o które wzbogacił się Zespół Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. Inwestycja została wsparta środkami zewnętrznymi w ramach WRPO w wysokości 2 mln 100 tys. zł.

Brakującą część dołożył samorząd powiatu kaliskiego. Wykonawcą inwestycji była firma PPSG Technologie Szklarniowe Sp. z o.o.

- Celem projektu jest poprawa jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej poprzez budowę niezbędnej infrastruktury i zapewnianie niezbędnego ku temu wyposażenia w ZSO w Opatówku - zwracają uwagę władze powiatu kaliskiego.

Obiekty w popularnym "Ogrodniku" poszerzyły bazę edukacyjną, z której już korzystają tamtejsi uczniowie. Szklarnia ma powierzchnię ok. 800 m2 umożliwia zdobywanie praktycznej wiedzy z zakresu nowoczesnego rolnictwa. Pierwsze owoce pracy uczniów są widoczne, bo rosną w niej już truskawki i kapusta. Natomiast na placu manewrowym uczniowie szlifują  umiejętności, które pozwolą im zdobycie prawa jazdy kategorii B, T oraz C.

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl