iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Trzykrotnie złamał sądowy zakaz zbliżania się do członków rodziny

Pięć lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi Kalisza. Mężczyzna pomimo nałożonego na niego przez sąd zakazu zbliżania się do członków rodziny, nie stosował się do tego obowiązku oraz im groził.

- 44-letniego kaliszanina obowiązywał zakaz zbliżania się do członków najbliższej rodziny oraz zakaz kontaktowania się z nimi w jakiejkolwiek formie. Decyzja sądu była konsekwencją wcześniejszego agresywnego i niezgodnego z prawem zachowania mężczyzny. Obowiązek ten miał zapewnić tym osobom bezpieczeństwo i izolację od agresora - informuje kaliska policja.

Jednak 44-latek świadomie, aż trzykrotnie zlekceważył sądowy zakaz i próbował dostać się do mieszkania bliskich. Ponadto podczas ostatniej z prób dostania się do mieszkania, groził jednemu z członków rodziny pozbawieniem życia. Ostatecznie 44-latek został przez policjantów zatrzymany. Usłyszał trzy zarzuty za złamanie sądowego zakazu i groźby. Mężczyzna dopuścili się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa,

- Złamanie sądowych zakazów to poważne przestępstwo, nie ma przyzwolenia na takie zachowania. Kto nie stosuje się do zakazu musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami – m.in. karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - wyjaśniają mundurowi. 44-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU